78
Views

Jedna z najpopularniejszych opasek została zaprezentowana. Względem “piątki” mamy kilka fajnych dodatków, które sprawiają, że… Xiaomi Mi Band 6 mógłby być hitem sprzedażowym. Niestety, cena wcale nie będzie taka atrakcyjna, jak mogłoby się wydawać. Model ten został zaprezentowany podczas konferencji prasowej. Nie ukrywam, wygląda on naprawdę dobrze. Mało tego, za sprawą wielu funkcji może śmiało zastąpić smartwatche.

Xiaomi Mi Band 6 oficjalnie zaprezentowany

Jeszcze jakiś czas temu smartbandy cechowały się naprawdę niewielkim ekranem. Ten jednak (w sumie jak w naszych smartfonach) stale rośnie. Nie inaczej jest w przypadku prezentowanego modelu. Szóstka ma połowę większy ekran od piątki. Wyświetlacz o przekątnej 1,56 cala oferuje rozdzielczość 152 x 360 pikseli (326 ppi). Jest to matryca AMOLED, która zapewnia wierne odwzorowanie kolorów oraz dobrą jasność.

Najnowsza opaska będzie oferowana w ośmiu wersjach kolorystycznych. Zaczynając od klasyki, czyli czerni i bieli, przez brąz, pomarańcz, niebieski, żółty i zielony, na srebrnej wersji kończąc. Nowością będą mniejsze ramki, a także sześćdziesiąt motywów tarczy. Szczególnie teraz, w dobie pandemii ważne jest badanie poziomu nasycenia tlenu we krwi. Xiaomi Mi Band 6 będzie posiadał czujnik SpO2 aby wartość tą kontrolować.

Xiaomi Mi Band 6 ma ekran AMOLED i czujnik SpO2. Tanio nie będzie
Xiaomi Mi Band 6 ma ekran AMOLED i czujnik SpO2. Tanio nie będzie

Monitoring naszego zdrowia

Producent chwali się, ze Xiaomi Mi Band 6 będzie lepiej śledził aktywność za pomocą specjalnych czujników. Opaska ma również posiadać pojemniejszą baterię co akurat by się jej przydało. Podobno ma pracować przez 14 dni. Obecnie sprzedawany model – Mi Band 5 nie należy pod tym względem do najlepszych. Jakby tego było mało, “szóstka” nie będzie posiadała GPS-u ani NFC. Krótko mówiąc – bez smartfona nie wyruszycie ani na trening ani do sklepu na zakupy.

Oprócz wielu trybów ćwiczeń (30 trybów) będziemy mogli sprawdzić tętno, nasz sen (w tym REM i jakość oddychania). Opaska ma również monitorować nasz stres, a także pomoże nam go zredukować. Tak jak w poprzedniku, ładowanie odbywa się za pomocą magnetycznego portu. Dzięki certyfikatowi do 5 ATM wodoodporności możemy z Xiaomi Mi Band 6 pływać, nurkować i ogólnie brać np. prysznic.

Mi Smart Band 6 wcale tani nie będzie

Niestety, najmniej przyjemną wiadomością jest cena. Producent sugeruje, że w Europie wynosić będzie 44,99 Euro, co w przeliczeniu daje około 210 zł. Koniec z tanimi smartbandami od Xiaomi. Szkoda. Być może to za sprawą funkcji? Sam nie wiem.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.