YEP - ciekawe narzędzie wspierające wybór ścieżki kariery
YEP - ciekawe narzędzie wspierające wybór ścieżki kariery

YEP – ciekawe narzędzie wspierające wybór ścieżki kariery

YEP czyli Youth Empowered Program

Na platformie YEP (od nazwy programu – Youth Empowered Program) znajdziemy testy predyspozycji zawodowych i kompetencji. Ich wyniki mają pomóc młodym ludziom w planowaniu drogi zawodowej i określić, z jakich zawodów mogą czerpać najwięcej przyjemności i pieniędzy. Co ciekawe, nie są to standardowe pytania o to, kim chcesz być czy jakie przedmioty najbardziej lubisz w szkole. Znajdziemy natomiast: „Jakiego rodzaju dokumenty na Netflixie oglądasz najchętniej?”, „Po którą książkę sięgniesz w pierwszej kolejności?”, „O czym najchętniej rozmawiasz podczas piątkowej imprezy?” czy „Jakiego youtubera obejrzałbyś najchętniej?”. Kolejny krok to test kompetencji. Po jego wypełnieniu otrzymujemy listę kilku zawodów odpowiadającym udzielonym odpowiedziom i ich pełne opisy wraz ze ścieżką kariery. Rzetelne i pełne opisy zawodów mają umożliwić młodym ludziom w pełni świadomy wybór.

Platforma YEP oferuje także pełen dostęp do wiedzy. Bazy publikacji i artykułów oraz porad z zakresu rozmów kwalifikacyjnych czy tworzenia CV. Na bieżąco będą dostępne informacje o najważniejszych wydarzeniach studenckich i konferencjach w całej Polsce, o których młodzi ludzie będą mogli się nie tylko się dowiedzieć, ale – co wyróżnia interaktywny charakter serwisu – także sami o nich informować. Ciekawie wygląda kalkulator wynagrodzeń. Pozwala wyliczyć minimalne zarobki młodego człowieka, które powinien osiągnąć w wieku 35-40 lat, aby żyć zgodnie z preferencjami i marzeniami. Wystarczy odpowiedzieć na 13 szczegółowych pytań – poczynając od płci, planowanego życia rodzinnego, wymarzonego miejsca zamieszkania, środka komunikacji, aż po preferowany styl spędzania wakacji i wolnego czasu, nawet ilość kupowanych ubrań czy wybór poziomu technologii towarzyszących w życiu codziennym (gry, filmy czy ich brak w życiu).

 

Dobry start na rynku pracy

Jednym z narzędzi na platformie są bezpłatne szkolenia on-line, które mają pomóc młodym w rozwinięciu umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Wszystkie materiały zostały przygotowane przez ekspertów i trenerów zajmujących się na co dzień rynkiem pracy i doradztwem zawodowym. Dodatkowym atutem jest program mentoringowy przygotowany przez naszą firmę, dzięki któremu użytkownicy platformy uzyskują dostęp do mentorów: pracowników naszej firmy, a docelowo także organizacji i firm współpracującychmówi Anna Solarek, dyrektor ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych, w Coca-Cola Poland Services.