Connect
To Top

Z LOT polecimy na trasie Warszawa – Lublin. Czas? 27 minut w powietrzu

Od poniedziałku osoby podróżujące na trasie Warszawa – Lublin mogą wybrać połączenie lotnicze. To dziesiąta i najkrótsza trasa w siatce LOT-u. W powietrzu spędzimy zaledwie 27 minut.

Z informacją LOT-u nie sposób się nie zgodzić. To najwygodniejsze obecnie połączenie pomiędzy tymi miastami

Kto chociaż raz próbował podróżować na trasie Warszawa – Lublin – Warszawa ten wie, że obecnie kierowcy, jak i podróżujący autobusami czy pociągami muszą uzbroić się w cierpliwość. Po torach dostaniemy się z Lublina do stolicy w trzy godziny. Autem wcale nie jest lepiej, ponieważ podróż może trwać około 2 i pół godziny. Oczywiście czekamy na ukończenie trasy S17, która to powinna usprawnić przemieszczanie się pomiędzy tymi miastami. 

Wracając do bohatera tego artykułu, czyli nowego połączenia z Lotniska Chopina do portu lotniczego znajdującego się w Lublinie – Świdniku. Odległość pomiędzy lotniskami w linii prostej wynosi zaledwie 158 kilometrów. Cały rejs trwa zaledwie 45-50 minut, natomiast w tym podróż w powietrzu wynosi 27 minut. LOT przeznaczył do podróżowania pomiędzy tymi miastami turbośmigłowy samolot Bombardier Q400. Dzięki temu 78 osób w bardzo krótkim czasie będzie mogła przesiąść się do kolejnego statku powietrznego lub po prostu spędzi czas w jednym z tych miast. Dziesiąte połączenie krajowe było potrzebne z racji badania rynku, a także wpisuje się w strategię LOT-u. Mowa o rozwoju rejsów, które zasilają port przesiadkowy w Warszawie, a także umacniają pozycję firmy jako przewoźnika na trasach regionalnych. Oprócz połączenia Warszawa – Lublin LOT oferuje także Warszawa – Gdańsk, Warszawa- Rzeszów, Warszawa – Kraków, Warszawa- Katowice, Warszawa – Wrocław, Warszawa – Zielona Góra, Warszawa – Poznań, Warszawa – Szczecin, a także Kraków – Gdańsk. 

Rejsy nowego połączenia oferowanego przez LOT odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki oraz niedziele. 

More in Podróże

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media