Za najmocniejszego MacBook Pro kupisz bardzo dobre auto!

Wczoraj odbyło się wydarzenie podczas którego Apple zaprezentowało kilka nowych urządzeń. Głównym aktorem całego zamieszania były oczywiście nowe laptopy MacBook Pro. Urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów w swojej najmocniejszej konfiguracji kosztuje tyle samo, co dobre auto. Ale czy kogoś to dziwi?

MacBook Pro oficjalnie zaprezentowany!

Przez pięć lat Apple nie wykazywało żadnych chęci zmiany designu komputerów z serii MacBook Pro. Praktyki tej nie da stosować się przez lata, dlatego też najnowsza seria laptopów spod znaku Pro przeszła modyfikację. Przede wszystkim amerykański gigant zdecydował się przywrócenie magnetycznego złącza ładowarki, którego użytkownikom laptopów Apple brakowało.

macbook pro
Za najmocniejszego MacBook Pro kupisz bardzo dobre auto!

Na obudowie nowego i przeprojektowanego komputera MacBook Pro, oprócz magnetycznego złącza znalazł się czytnik kart pamięci oraz złącze HDMI. Wszystkie urządzenia pracują na procesorach Apple Silicon i oczywiście oferują zdecydowanie bardziej wydajne podzespoły niż poprzednia generacja. Trzeba jednak przyznać, że jest drogo i to bardzo.

Apple wysoko ceni swoje nowe laptopy

Wszyscy mają świadomość, że urządzenia posiadające w nazwie Pro są droższe od podstawowych modeli. Tak samo jest oczywiście w przypadku nowych MacBooków. Podstawowa wersja MacBook Pro z procesorem Apple M1 Pro (8 rdzeni i 14-rdzeniowy GPU), 16 GB pamięci RAM i dyskiem 512 GB SSD kosztuje aż 10 799 PLN! Wersja o podobnej konfiguracji z 10-rdzeniowym CPU, 16-rdzeniowym GPU i dyskiem 1 TB została wyceniona na 13 299 PLN! Tyle samo kosztuje także model 16-calowy o tej samej konfiguracji, tylko że z dyskiem 512 GB. Wersja 1TB jest droższa o 1000 złotych.

Przeczytaj także: Straciłeś Apple ID? W odzyskaniu pomoże Ci wybrana przez Ciebie osoba

W ofercie pojawił się również jeszcze jeden procesor – Apple M1 Max. Najtańszy model z tym układem kosztuje aż 18 299 PLN. Na pokładzie znajdziemy Czip Apple M1 Max z 10-rdzeniowym CPU, 32-rdzeniowym GPU i 16-rdzeniowym systemem Neural Engine, 32 GB RAM i dysk 1 TB SSD. To jednak nie jest najdroższa wersja laptopa. Najmocniej skonfigurowany laptop z serii MacBook Pro z procesorem M1 Max kosztuje aż 33 649 zł! Za taką cenę można kupić bardzo dobre auto, którym pojeździmy kilka dobrych lat!

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Promocja Circle K na paliwo nadal trwa. Jak odebrać rabat?

Większość stacji paliwowych wycofało już swoje rabaty na paliwo,...

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj