Za sprawią pliku RockYou2021, do sieci wyciekło ponad 8 miliardów haseł!

Doszło do potężnego wycieku haseł. Do rąk hakerów trafił plik o wadze 100 GB, w którym znajdowało się ponad 8 miliardów haseł użytkowników z całego świata! Plik został nazwany RockYou2021.

RockYou2021 to największy wyciek haseł w ostatnim czasie

W sieci pojawił się plik tekstowy o pojemności 100 GB, w którym hakerzy umieścili około 8,4 miliarda haseł użytkowników. Przecieki pochodzą z różnych stron i jest to jeden z największych wycieków ostatnich lat.

RockYou2021
W sieci pojawił się plik tekstowy, w którym znalazło się ponad 8 miliardów haseł.

RockYou2021 przypomina wydarzenia z 2009 roku, gdzie cyberprzestępcy wykradli ponad 32 miliony haseł z serwisów społecznościowych. Co prawda tegoroczny wyciek jest znacznie mniejszy, jednak równie niebezpieczny.

Reklama

Ataki hakerów mogą mieć poważne skutki

O poważnych konsekwencjach ataku cyberprzestępców w ostatnim czasie mocno przekonał się CD Projekt RED. Hakerzy włamali się na serwery polskiego studia deweloperskiego i wykradli nie tylko dane finansowe firmy, ale także kody źródłowe największych tytułów „Redów” – Wiedźmina III, Cyberpunka 2077 czy Gwinta.

Przeczytaj także: Kody źródłowe next-genowych gier CD Projekt RED w sieci

Ataki hakerskie, takie jak RockYou2021 mogą poważnie zaszkodzić nie tylko internautom, ale również i firmom. Cyberprzestępcy, którzy zyskali ponad 8 miliardów haseł, mogą uzyskać dostęp do poufnych danych każdego użytkownika znajdującego się na liście. Według informacji osoby, która stoi za całym zamieszaniem, w pliku znajdują się hasła, które mają od 6 do 20 znaków i posiadają znaki specjalne ASCII (z ang. American Standard Code for Information Interchange, czyli siedmiobitowy system kodowania znaków) oraz odstępy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama