Zakładki Google przestaną działać po 30 września!

Google kończy z kolejną usługą i daje użytkownikom trochę czasu na eksportowanie zakładek. Dokładniej chodzi o usługę „Zakładki Google”, która pozwala na zarządzanie zakładkami w sieci niezależnie od synchronizacji w danej przeglądarce.

Google kończy z zakładkami

Zakładki Google to proste narzędzie z niezbyt nowoczesnym interfejsem. Jednakże prostota może być dla wielu osób zaletą. Posiadają one wiele ciekawych funkcji, a wśród zakładek znajdują się m.in. zapisane ulubione lokalizacje z Map Google.

Zakładki Google
Zakładki Google przestaną działać po 30 września!

Usługa pozwalała w prosty sposób tworzyć listy stron internetowych oraz z uwagi, że jest to usługa internetowa, to również umożliwiała dostęp niezależnie od urządzenia i synchronizacji w przeglądarce. W praktyce Zakładki Google są praktyczną opcją dla osób korzystających z wielu urządzeń oraz opcją dla osób nielubiących synchronizacji w przeglądarce.

Zakładki Google zostaną wyłączone z końcem września

Niestety usługa przestanie działać już po 30 września bieżącego roku, ale nie oznacza to, że utracimy nasze zakładki. Własną listę można do tego czasu wyeksportować, by później móc ją wgrać do swojej przeglądarki. Użytkownik nie dostaje przy tym jednak żadnej opcji konfiguracji. Dostępna opcja „Eksportuj zakładki” z lewej strony ekranu, pozwala ona na wygenerowanie pliku HTML z listą zapisanych stron.

Zakładki Google
Zakładki Google przestaną działać po 30 września!

Ważną informacją jest fakt, że Zakładki Google są niezależne od listy zakładek w jakiejkolwiek przeglądarce. Z tego powodu nie mamy co się obawiać o utratę zapisanych przez nas stron. Jak udało się ustalić serwisowi 9to5Google, koniec Zakładek Google nie ma wpływu na zapisane ulubione lokalizacje w Mapach.

Zakładki Google
Zakładki Google przestaną działać po 30 września!

Osobom zaprzyjaźnionym z Zakładkami Google zalecałbym już zacząć poszukiwać alternatywy dla tej usługi. Zaoszczędzi to późniejszych nerwów i narzekania na brak usługi. Mimo, że osobiście nigdy nie korzystałem z tej funkcji, to z pewnością wiele osób na pewno będzie ubolewać nad zniknięciem Zakładek Google.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...

Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Walka z motoryzacją wchodzi na kolejny poziom. Na popularnym...

Infantino nazwany klaunem! Ostre słowa komentatora!

Gianni Infantino nie jest lubianą postacią w świecie piłkarskim....


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!