Nintendo Switch to najpopularniejszy handheld dostępny na rynku. Konsola pozwala grać dosłownie w każdym miejscu. Kiedy jednak leży nieużywana, może stać się alarmem działającym na podczerwień. Wszystko to za sprawą aplikacji Spy Alarm.

Konsola Nintendo Switch jako alarm

Konsola Nintendo Switch jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Można nie tylko na niej grać, ale także przeglądać internet czy oglądać filmy. Aplikacja Spy Alarm sprawi, że handheld będzie mógł pełnić jeszcze jedną, bardzo ciekawą funkcję. Przenośna konsola do gier japońskiego producenta będzie mogła służyć jako alarm!

Jak informuje wydawca aplikacji Spy Alarm, Sebec, oprogramowanie wykorzystuje czujnik podczerwieni znajdujący się w prawym kontrolerze Joy-Con. Aplikacja tworzy niewidzialną wiązkę “lasera”. Konsolę wystarczy położyć na płaskiej powierzchni i skierować ją w stronę obszaru, który chcemy monitorować. Jeśli osoba przerwie wiązkę wywoła alarm w konsoli.

Aplikacja Spy Alarm nie zastąpi prawdziwego systemu alarmowego

Warto jednak pamiętać, że aplikacja Spy Alarm nie robi z konsoli Nintendo Switch systemu antywłamaniowego. Po prostu jest to ciekawy gadżet, który można wykorzystać podczas zabawy. Według producenta, aplikacja posiada wbudowane cztery różne dźwięki alarmów oraz rejestr danych. Aplikacja zapisuje każde wyzwolenie alarmu. Zasięg alarmu wynosi około jednego metra.

Przeczytaj także: Jaka konsola cieszyła się największą popularnością w I kwartale?

Nintendo Switch w ostatnim czasie stała się bardzo popularną konsolą. W pierwszym kwartale roku, Switch marki został najlepiej sprzedającą się konsolą. Nintendo sprzedało prawie dwukrotnie więcej konsol niż drugie PlayStation 5! W samym ubiegłym roku, handheld sprzedał się z nakładem 28,8 miliona egzemplarzy. To aż o 37% więcej niż rok wcześniej! Łącznie sprzedano 84,59 miliona sztuk Switcha!