137
Views

Uzależnienie od komputera i internetu w dzisiejszych czasach nie tyczyć może się każdego. Dla wielu życie w sieci jest bardzo ważne, a kiedy odcina im się dostęp, w najgorszych przypadkach może dojść do tragedii. Tak się stało w jednym z hiszpańskich miasteczek, w którym to 15-latek pozbawił życia swoich rodziców i brata. Powodem było internet, a konkretnie jego odcięcie.

Niepozorna kara zakończyła się tragedią

Odcięcie internetu to chyba najgorszy wymiar kary dla nastoletniego gracza. W dzisiejszych czasach to właśnie rozgrywka internetowa jest najczęstszą formą spędzania czasu przez nastolatków, dlatego sam szlaban na komputer już dawno nie działa. Odcięcie od świata internetowego może być bardzo bolesne, zwłaszcza jeśli ktoś jest uzależniony od rozgrywki.

Przeczytaj także: Mężczyzna usłyszał wyrok – 20 lat więzienia za zakup karty Pokemon

Taki los spotkał 15-latka z hiszpańskiego miasteczka w okolicach Elche. Niestety, kara nałożona przez rodziców rozwścieczyła nastolatka. Z pozoru niepozorny szlaban na sieć internetową przerodził się w prawdziwą tragedię. Jak donosi AFP, 15-latek zabił swoich rodziców oraz 10-letniego brata.

15-latek zabił swoją rodzinę, bo rodzice odcięli mu internet

Makabrycznego odkrycia dokonała siostra matki, która zaniepokoiła się, kiedy ta się z nią nie skontaktowała. Po przybyciu na miejsce odkryła, że jej siostra, szwagier i bratanek nie żyją, a mordercą okazał się ich najstarszy syn. 15-latek dostał karę z powodu złych ocen w szkole. Do morderstwa doszło we wtorek.

To, co budzi jeszcze większy niepokój to fakt, że nastolatek przebywał wraz ze zwłokami swoich rodziców oraz brata przez trzy kolejne dni. Podczas tego czasu nieprzerwanie grał na konsoli. Wyznał, że pierwszą ofiarą została matka, a gdy brat próbował uciec z domu i ostrzec wracającego z pracy ojca, zastrzelił też jego. Na samym końcu zginął ojciec.

policja police internet
15-latek nie okazał skruchy i nie protestował podczas aresztowania.

Sąsiadka rodziny powiedziała, że zanim rodzice odłączyli 15-latkowi dostęp do sieci, zabrano mu także smartfona i tablet. Oczywiście na taką karę zareagował złością. Szlaban na internet przelał szalę goryczy. Nastolatek wziął strzelbę swojego ojca i zamordował swoją rodzinę z zimną krwią. Z relacji policji wynika, że nie okazał on żadnej skruchy i nie stawiał się podczas aresztowania. W szkole uchodził za osobę spokojną, wycofaną i introwertyczną.

Źródło: AFB/NDTV

Kategoria artykułu
Biznes
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.