Zawieszenie Salomona przedłużone! UEFA ostro reaguje

Zawieszenie Salomona przedłużone! UEFA ostro reaguje Zawieszenie Salomona przedłużone! UEFA ostro reaguje
Zawieszenie Salomona przedłużone! UEFA ostro reaguje. Fot. Wikipedia

Zawieszenie Salomona zostało przedłużone. Okazuje się bowiem, że piłkarz nie złożył wyjaśnienia po tym, jak w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje przed ćwierćfinałowym meczem z Fiorentiną w Lidze Konferencji Europy. Ma on czas do 12 lipca.

Zawieszenie Salomona. UEFA zrobiła to w dzień meczu

13 kwietnia 2023 roku to dzień, w którym Lech Poznań zmierzył się z Fiorentiną w ramach ćwierćfinałowego spotkania w Lidze Konferencji Europy. Niestety, poznaniacy przegrali to spotkanie (dwumecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Włochów) i musieli radzić sobie bez swojego lidera, Bartosza Salomona.

Potencjalni rywale Lecha w 1:8 finału LKE. Kiedy losowanie?; Zawieszenie Salomona przedłużone! UEFA ostro reaguje_1
Lech w Meczu z Fiorentiną musiał radzić sobie bez Salomona. Fot. Twitter @LechPoznan

Przeczytaj także: Co za rzut Balcerowskiego! Polak z drugim meczem w NBA!

Reklama

W dzień meczu okazało się bowiem, że stoper reprezentacji Polski oraz Kolejorza został wykluczony z gry. W jego organizmie wykryto niedozwolone substancje (tzw. diuretyk) i zawieszenie Salomona mocno osłabiło defensywę Lecha Poznań. UEFA zdecydowała, że piłkarz zostanie zawieszony na 90 dni. Kontrola została przeprowadzona 16 marca po wygranym meczu LKE przeciwko Djuragrdens IF (3:0). Teraz, jak podaje portal meczyki.pl, jego zawieszenie zostało przedłużone.

Piłkarz nie podał przyczyny zażycia środków. Pauza potrwa dłużej

Kilka dni po ogłoszeniu decyzji, piłkarz dostał uzasadnienie, a 27 kwietnia agent 32-letniego obrońcy ogłosił, że Salomon nie będzie odwoływał się od tej decyzji. Zawieszenie Salomona miało skończyć się 11 lipca 2023 roku, jednak okazuje się, że kara została przedłużona. Decyzja ta została ogłoszona w piątek, tj. 7 lipca Lechowi Poznań, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz prawnikom zawodnika. Data przedłużenia zawieszenia nie została podana.

Jak podaje portal meczyki.pl, zawieszenie Salomona zostało przedłużone, ponieważ piłkarz nie złożył wyjaśnień po tym, jak złożył wniosek o przedłużenie oświadczenia. UEFA zgodziła się na prośbę piłkarza i przyznała nową datę złożenia wyjaśnienia – 12 lipca 2023 roku. Z racji tego, że jest to przekroczenie daty zawieszenia, to musi ono zostać przedłużone w celu zamknięcia całej sprawy.

Zawieszenie Salomona przedłużone! UEFA ostro reaguje
Zawieszenie Salomona przedłużone! UEFA ostro reaguje. Fot. Wikipedia

Do czasu wyjaśnienia całej sprawy Salomon w dalszym ciągu będzie zawieszony za złamanie Regulaminu Antydopingowego UEFA, a sama europejska federacja wystąpi z wnioskiem do FIFA o respektowanie tej decyzji. Nie ma więc informacji, kiedy zawieszenie Salomona dobiegnie końca i obrońca będzie mógł wrócić do gry.

Źródło: meczyki.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama