144
Views

Microsoft jest gigantem, jeśli chodzi o desktopowe systemu operacyjne. Ostatnio amerykańska firma obrała sobie za cel branżę gier i za rekordową sumę przejęła Activision-Blizzard. Na jednym polu jednak jej nie wyszło – na rynku smartfonów. Swego czasu firma z Redmond pracowała nad mobilnym systemem operacyjnym, który niestety nie trafił na rynek. Zobaczcie, jak miał wyglądać system Andromeda OS.

Microsoft nie potrafił przekonać do siebie rynku smartfonów

Chyba wszyscy pamiętamy, jak dużym niepowodzeniem zakończyła się próba zdominowania rynku smartfonów przez Microsoft. Gigant z Redmond swego czasu przejął legendarnego fińskiego producenta, Nokię i z czasem zmienił nazwę swoich urządzeń. Telefony te pracowały na mocno ograniczonym systemie Windows Phone. Amerykański gigant po kilku latach stwierdził, że nie ma szans z Apple, czy urządzeniami z Androidem i zaprzestał produkcji smartfonów.

Przeczytaj także: To definitywny koniec! Microsoft kończy z Xbox One!

Po latach pojawił się jednak Windows 10 Mobile, który również nie był zbyt udanym produktem. Gigant z Redmond rozpoczął jednak pracę nad następcą tego systemu i wierzył, że uda im się konkurować z Androidem. Tym sposobem powstał system Andromeda OS. Niestety, prace nad nim zostały przerwane i nigdy nie trafił on do obiegu. Teraz jednak możemy zobaczyć, jak prezentował się jego interfejs.

microsoft andromeda os
Zobaczcie, jak miał wyglądać porzucony system mobilny Microsoftu!

Czy Andromeda OS mogła zagrozić Androidowi?

Serwis Windows Central dostał w swoje ręce smartfon, który pracuje na systemie Andromeda OS. Lumia 950 była więc jednym z niewielu urządzeń, na którym udało się zainstalować ten OS, ponieważ miał być on niedostępny na żadnym z urządzeń pracującym na Windows Phone. Warto jednak mieć na uwadze to, że system ten nigdy nie został dokończony. Prace przerwano w 2018 roku, dlatego też OS jest pełen niedociągnięć i błędów.

Jedną z podstawowych funkcji Andromeda OS jest wykorzystanie rysika, i to właśnie na tym głównie się skupiono. Notatki można wykonywać już na zablokowanym ekranie. Możemy tutaj zaobserwować również gesty. Microsoft prawdopodobnie już nie wróci do prac nad systemem mobilnym, ale dzięki materiałowi możemy zobaczyć, co by było, gdyby gigant z Redmond nie zdecydował się nad przerwaniem prac nad tym systemem.

Źródło: Windows Central

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.