16-calowy MacBook Pro oficjalnie zapowiedziany!

W ostatnich tygodniach, w internetowej głuszy, pojawiało się coraz więcej głosów i przecieków wskazujących wyraźnie na to, jakoby nadchodzić miało całkowicie nowe wydanie MacBooka Pro – wersja 16-calowa. 13 listopada wszystkie te przypuszczenia znalazły swe potwierdzenie – Apple oficjalnie zapowiedziało 16-calową wersję topowego modelu swych przenośnych urządzeń! Jaki będzie nowy MacBook Pro w wersji 16-cali?

 

Co nowy MacBook Pro krył będzie wewnątrz?

Procesor w MacBook Pro 16-cali

Linia „Pro” wśród laptopów od giganta z Cupertino od zawsze odznaczała się topową specyfikacją, mającą sprostać profesjonalnym zastosowaniom. Tak też jest i w nowym jego wydaniu. Zaczynając od procesora, w przypadku którego do wyboru mamy trzy opcje:

  • Intel Core i7, wyposażony w 6 rdzeni taktowanych zegarem 2,6GHz, osiągającym aż 4,5GHz w trybie Turbo Boost. Posiada on także 12MB Cache L3
  • Intel Core i9, posiadający aż 8 rdzeni taktowanych zegarem 2,3GHz, rozpędzającym się do 4,8GHz w trybie Turbo Boost. Wspomaga go 16MB Cache L3
  • Intel Core i9, który od powyższego modelu różni się taktowaniem podbitym do 2,4GHz w podstawie i 5,0GHz w trybie Turbo Boost

Wygląda to co najmniej zacnie, czyż nie?

 

Karta graficzna

Kolejnym kluczowym aspektem będzie układ graficzny, w który nowy MacBook Pro będzie wyposażony. Obok zintegrowanego układu Intel UHD Graphics 630, do wyboru dostajemy dwie opcje:

  • AMD Radeon Pro 5300M wyposażony w 4GB pamięci GDDR6
  • AMD Radeon Pro 5500M, w przypadku którego do wyboru mamy opcję 4GB GDDR6 lub 8GB pamięci tego samego typu

Obydwa układy wykonane są w technologi 7nm, a różnią się większą częstotliwością pracy (1250MHz vs 1300MHz) i ilością rdzeni strumieniujących (1280 vs 1536).

 

Pamięć RAM, dysk twardy i inne

I tutaj Apple nie ma zamiaru zawieść swych najbardziej wymagających zwolenników. Zaczynając od 16GB pamięci DDR4 o taktowaniu 2666Mhz, przechodząc do 32GB, kończąc na aż 64GB pamięci o takiej samej specyfikacji, nie można kalifornijskiemu gigantowi odmówić rozmachu pod tym względem.

Kolejnym omawianym aspektem specyfikacji nowych urządzeń będzie wbudowany dysk twardy. Tutaj Apple ponownie nie pożałowało. Najmniejszą możliwą opcją będzie dysk SSD o pojemności 512GB, dalej 1TB, 2TB, 4TB, kończąc wyliczenie na aż 8 terabajtach! Warto zauważyć, iż w nowych MacBookach Pro od Apple zrezygnowano na dobre z dysków talerzowych, które znacząco przegrywają z dyskami SSD pod względem szybkości zapisu i odczytu.

Z technologii łączności bezprzewodowych, które najnowszy laptop od Apple ma na wyposażeniu, wymienimy WiFi w standardzie 802.11ac oraz Bluetooth 5.0.

Bateria o pojemności 100Wh ma zapewnić, według deklaracji producenta, do 11 godzin przeglądania internetu lub odtwarzania filmów w aplikacji Apple TV. W gotowości urządzenie będzie można do 30 dni. Zasilacz dołączony do urządzenia ma moc 96W.

Co sądzicie o specyfikacji, jaką oferuje nowy Apple MacBook Pro 16-cali?
Co sądzicie o specyfikacji, jaką oferuje nowy Apple MacBook Pro 16-cali?

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Project Orion to sequel Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdził drugą część!

Project Orion, czyli tytuł roboczy drugiej części Cyberpunk 2077...

W sieci pojawiły się zdjęcia XFX Radeon RX 6700 XL.

Do sieci trafiły zdjęcia do tej pory nie znanej...

Remake Horizon Zero Dawn na horyzoncie? Sony ma pracować nad odświeżeniem gry

Remake Horizon Zero Dawn jest bardzo realny. Sony rzekomo...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj