3,3 miliarda złotych, tyle kary zapłaci Meta. Tą sprawą żył cały świat!
89
Views

Sprawą związaną z Cambridge Analytica i udostępnianiem i wykorzystywaniem prywatnych danych użytkowników żył cały świat. Teraz okazało się, że właściciel Facebooka poszedł na ugodę i zapłaci aż 3,3 miliarda PLN kary! To kolejna grzywna, jaką zapłaci Meta w związku z tą sprawą!

Głosy wielkiej afery nie milkną

Od momentu wycieku afery związanej z Facebookiem oraz firmą analityczną Cambridge Analytica Meta mierzy się z brakiem zaufania w kontekście ochrony danych użytkowników. Warto przypomnieć, że gigant technologiczny wykorzystywał dane swoich użytkowników, aby profilować reklamy na potrzeby m.in. kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa.

3,3 miliarda złotych, tyle zapłaci Meta. Tą sprawą żył cały świat!
3,3 miliarda złotych, tyle zapłaci Meta. Tą sprawą żył cały świat!

Przeczytaj także: Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Po raz kolejny Meta zapłaci wysoką karę. Gdy afera wyszła na jaw, Federalna Komisja Handlu (FTC) nałożyła na giganta technologicznego karę w wysokości ponad 5 mld dolarów. Na początku tego roku użytkownicy złożyli pozew zbiorowy, czego efektem jest ugoda, którą zgodziła się podpisać spółka.

3,3 miliarda złotych – tyle zapłaci Meta

3,3 miliarda złotych, czyli 725 milionów dolarów, tyle po raz kolejny zapłaci Meta w związku z aferą związaną z Cambridge Analytica. Firma zgodziła się podpisać ugodę, która sprawiła, że Facebook stracił zaufanie w oczach wielu milionów użytkowników.

Czy to koniec całej sagi związanej z aferą? To z pewnością jeszcze się okaże!

3,3 miliarda złotych, tyle zapłaci Meta. Tą sprawą żył cały świat!
3,3 miliarda złotych, tyle zapłaci Meta. Tą sprawą żył cały świat!

Źródło: Reuters

Tagi:
Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.