4 tony kokainy przemycane na pokładzie łodzi podwodnej! 

Kolumbijska marynarka wojenna udaremniła próbę przemytu narkotyków. 4 tony kokainy były przemycane na pokładzie półzanurzalnej jednostki. 

Rekordowy transport! 

Ten transport narkotyków jest największym transportem skonfiskowanym przez kolumbijską marynarkę wojenną na morzu w ciągu ostatnich dwóch lat. 4 tony kokainy na pokładzie jednostki przypominającą łódź podwodną, zostały przejęte u wybrzeży Narino.

W momencie inspekcji 15-metrowego urządzenia morskiego znaleziono 4000 prostokątnych opakowań, najwyraźniej zawierających nielegalne substancje, z tego powodu zostały one przeniesione do doku stacji straży przybrzeżnej Tumaco, gdzie członkowie Korpusu Dochodzeń Technicznych Biura Prokuratora Generalnego przeprowadzili wstępny test identyfikacyjny, który był pozytywny na obecność chlorowodorku kokainy 

15 metrowa jednostka stworzona do transportu kokainy

Udaremniony transport odbywał się za pomocą 15 metrowej jednostki wodnej. Część statku jest zanurzana w wodzie a jej zadanie to transport nawet 8 ton towaru (głównie narkotyku). Statek szmuglerski napędzany jest silnikami wysokoprężnymi a jego wartość szacowana jest na pół miliona dolarów. Jednostka posiada podobne cechy do tzw. „Hijo del Diablo”, przejętego przez jednostki Pacific Naval Force w lutym 2019 roku, w Timbiquí – Cauca. 

4 tony kokainy zatrzymane przez Kolumbijską Marynarkę wojenną

Przejęcie tak olbrzymiego transportu to ogromny cios wymierzony w stronę Kolumbijskiego kartelu. Wartość narkotyków została oszacowana na 150 mln dolarów. Jest to około 10 milionów konsumpcyjnych porcji narkotyku.  

Do podobnego incydentu doszło we wrześniu 2019 roku. Podczas żeglugi po wodach Pacyfiku przechwycono kolejną łódź podwodną, w której trzy osobniki przewoziły osiem ton chlorowodorku kokainy. Operacja została przeprowadzona przez kolumbijską marynarkę wojenną, kolumbijskie siły powietrzne i władze USA. 

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...
Tomasz Chruściel
Tomasz Chruścielhttps://menworld.pl
Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj