W USA trwa akcja serwisowa na wielką skalę. 49 tys. elektrycznych Mustangów może się unieruchomić podczas jazdy z powodu awarii akumulatora. Problem ten może również dotyczyć próby startu auta.

Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ Ford wydał wezwanie do wycofania prawie 49 tys. elektrycznych Mustangów, ponieważ obawia się, że usterka może spowodować unieruchomienie pojazdu. O co chodzi? Mowa o potencjalnym przegrzaniu styczników wysokiego napięcia akumulatora pojazdu, co może powodować do awarii lub utraty mocy podczas jazdy. To przekłada się na zwiększone ryzyko wypadku.

49 tys. elektrycznych Mustangów ma problem z akumulatorem
49 tys. elektrycznych Mustangów ma problem z akumulatorem

49 tys. elektrycznych Mustangów ma problem z akumulatorem

Mowa o dokładnie 48924 autach, które sprzedano w USA. Jest to prawie połowa z wyprodukowanych 100 tysięcy wyprodukowanych aut. Mowa o samochodach z roku modelowego 2021 oraz 2022 zbudowanych pomiędzy 27 maja 2020 a 24 maja 2022 w fabryce Cuautitlan w Meksyku. Co ciekawe, Ford wysłał zawiadomienie do dealerów ostrzegając ich, aby nie dostarczali klientom elektrycznych Mustangów dopóki nie zostanie wydana poprawka. Ale jak to?

No właśnie, Ford sugeruje, że problem ten można naprawić za pomocą aktualizacji oprogramowania. Ta ma naprawić zdalnie 49 tys. elektrycznych Mustangów, aczkolwiek właściciele mogą udać się do dealerów w celu szybszej naprawy. Dziwne jest to, że Ford nie wydał instrukcji aby zaprzestać prowadzenia pojazdów w ramach tego problemu.