Audi wprowadzi do swoich samochodów łączność 5G!

Technologia rozwija się w zastraszającym tempie. Obecnie nowe auta posiadają wiele nowoczesnych technologii, które dbają o komfort jazdy. Audi potwierdziło rozpoczęcie współpracy z Verizon i zapowiedziało wprowadzenie do swoich nowych aut technologii 5G. W jakim celu?

Dziś nawet samochody wykorzystują połączenie z internetem

Obecnie każdy nowy samochód, który wyposażony jest w nowoczesne systemy i rozwiązania ma dostęp do internetu. Oczywiście odbywa się to przy pomocy sieci komórkowej i modemów. Połączenie z globalną siecią pozwala na wysyłanie kluczowych informacji dotyczących wypadków. System ten jest od kilku lat obowiązkowym elementem wyposażenia samochodów na terenie UE. 

Przeczytaj także: Audi będzie sprzedawać tylko drogie modele. Koniec z A1 i Q2

Reklama

Oczywiście rozwinięte systemu multimedialno-informacyjne oferują coraz więcej funkcji, dlatego też wymagają stałego połączenia z internetem. Obecnie w samochodach wykorzystuje się modemy 4G LTE, jednak niemiecki producent planuje wykonać krok w przód i zapowiedziało, że w swoich nowych modelach umieści modemy sieci 5G. 

audi
Audi E-tron Sportback/Fot. MenWorld

Audi rozpoczyna współpracę z Verizon. 5G trafi do aut niemieckiego producenta

Jeden z największych producentów samochodowych na świecie nawiązał współpracę z operatorem Verizon. Efektem tej pracy będzie umieszczenie w samochodach Audi modemów sieci 5G. Łączność 5G Ultra Wideband w pojazdach niemieckiego producenta zagwarantuje szybszy dostęp do internetu. Zyska na tym kierowca, ponieważ szybsze połączenie z siecią wykorzystane zostanie w systemie jazdy półautonomiczne i autonomicznej oraz do funkcji wspomagających kierowcę. 

Kierowca odczuje zmianę sieci również w przypadku obsługi systemu multimedialnego. Przede wszystkim szybszy internet sprawi, że mapy i oprogramowanie w samochodach Audi będą aktualizowały się zdecydowanie szybciej. Wzrośnie także prędkość pobierania multimediów. Pierwsze samochody z 5G mają pojawić się w 2024 roku i początkowo będą występować w wybranych modelach. 

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama