Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm – nowe włoskie bestie

Gdy ostatnio pisałem o nowym supersamochodzie od Maserati, rozpływałem się nad urokami włoskiej motoryzacji. Dziś, zmuszony jestem się powtórzyć – odznacza się ona niezwykle, pięknymi, szybkimi, a zarazem subtelnymi samochodami. Kolejna marka daje o tym dosyć wyraźnie znać – chodzi mianowicie o Alfę Romeo. Tym razem ma dla nas naprawdę niesamowite modele. Jakie? Alfa Romeo Giulia GTA oraz drugą jej wersję – GTAm. Czym się one odznaczają? Z pewnością jest o czym opowiadać.

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm – wygląd

O samej włoskiej marce można powiedzieć wiele. Jednak są rzeczy, których odmówić jej nie można – bezdyskusyjne piękno zawarte w każdym modelu. Ta niepisana tradycja zadowala nasze oczy już wiele lat. Jak możemy zobaczyć, projektanci Alfa Romeo nie robili absolutnie żadnych ustępstw przy modyfikowaniu wyglądu klasycznej Giulii. Wynikiem tych starań są dwie nowe sportowe wersje tego modelu – Alfa Romeo Giulia GTA i Giulia GTAm! Jak się prezentują?

Po zobaczeniu zdjęć nowych dzieł Alfy Romeo potwierdzenie znajdują moje wcześniejsze wywody na temat piękna tychże cudów motoryzacji.

Reklama

Osiągi

W tej kwestii włoska marka także nie pozostawia wiele do życzenia. Sercem nadchodzących modeli będzie jednostka o 2.9 V6 twin-turbo o mocy 533KM! I o ile Giulia GTA jeszcze może sprawiać wrażenie sedana nadającego się na publiczne drogim tak sytuacja zmienia się w wersji GTAm. Jest ona pozbawiona… tylnych siedzeń. W ich miejsce pojawia się roll-bar, do którego przymocowane są sześciopunktowe pasy szelkowe. Wszystko zwieńczone lekkimi fotelami kubełkowymi z włókna węglowego. Pozwala to odchudzić ją o dodatkowe 100kg. Na tylnej klapie umieszczony został efektowny spoiler. Całokształt tych modyfikacji daje (jak najbardziej trafne) wrażeniem jakoby model ten był bardziej zabawką na tory wyścigowe. Obie wersje posiadają jednak homologację drogową.

A Wam jak podoba się nowa Alfa Romeo? Podzielacie mój entuzjazm na jej widok? Dajcie znać w komentarzach i naszych mediach społecznościowych!

Źródło: motor1.com

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama