110
Views

Audi zamierza wejść do Formuły 1 i szuka partnera. Firma już odrzuciła możliwość kupna Aston Martina i skupia się na zespole Alfa Romeo.

Alfa Romeo zmieni właściciela? Audi szuka wejścia do F1
Alfa Romeo F1 Team Orlen

Początkowo Audi chciało nabyć McLarena, ale oferta w wysokości 640 milionów euro przez aktualną ekipę została odrzucona. W tej sytuacji kandydatami do nabycia zostali: Aston Martin, Williams oraz Alfa Romeo. Najwięcej się mówiło o zakupie Astona Martina ze względu na nos do interesów właściciela, ale z informacji, które mamy na ten moment wynika, że Audi odrzuciło możliwość zakupu tego zespołu i ich celem jest zaopatrzenie się w ekipę Roberta Kubicy, czyli Alfę Romeo.

Nie rozumiem, dlaczego Sauber i Audi ukrywają swoją współpracę. Niemcy nabyli już 25 proc. akcji Saubera, w przyszłości będą mieć 50 proc. To sporo pieniędzy – Blick

Aktualna Alfa Romeo już wcześniej współpracowała z gigantami

Sauber już od wielu lat współpracuje z mocnymi ekipami. Warto przypomnieć o współpracy z marką BMW, kiedy to powstała ekipa BMW Sauber, w której to startował także Nasz Rodak – Robert Kubica. Co ciekawe nic na ten temat nie wypowiedział się szef zespołu.

Z mojego punktu widzenia faworytem do współpracy z Audi jest Williams. Zespół ma dobre relacje z Volkswagenem i Niemcami – Frederic Vasseur

Aktualnie sytuacja z Astonem Martinem jest o tyle skomplikowana, że właściciel zespołu – Lawreance Stroll na partnera wybrał sobie Mercedesa, który dostarcza do ich bolidów swoje silniki, a jak dobrze wiemy, Mercedes jest bezpośrednim konkurentem na rynku samochodów.

Źródło: Blick

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Sport
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.