133
Views

Android 12 zadebiutował na rynku kilka tygodni temu. Tak jak większość systemów operacyjnych, w pierwszych tygodniach swojego działania powoduje on kilka problemów. Dwunastka trafiła do smartfonów Samsunga zdecydowanie później, bo kilkadziesiąt tygodni temu. Okazuje się, że składane smartfony Samsunga mają problemy z działaniem. I to poważne!

Android 12 na składanych smartfonach Samsunga powoduje problemy

System Android 12 trafił do urządzeń południowokoreańskiego producenta w poniedziałek. W tym samym momencie zadebiutowała także nakłada One UI 4.0. Użytkownicy Samsunga Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 otrzymali prezent na Mikołajki w postaci nowej wersji oprogramowania.

Przeczytaj także: Samsung Neo QLED QN91A 55. Świetny telewizor QLED w dobrej cenie

Jak się okazuje, nie był to zbytnio udany prezent, ponieważ składane smartfony Samsunga mają problemy z poprawnym działaniem. Mowa tutaj o na tyle poważnych komplikacjach, że korzystanie ze smartfonów jest praktycznie niemożliwe. Problemów jest sporo, a użytkownicy nie wiedzą co robić.

Urządzenia mają różne objawy

Android 12 z nakładką One UI 4.0, który trafił na smartfony Samsung Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 powoduje spore problemy w poprawnym działaniu modeli. Kilka problemów nie ma zbyt dużego oddziaływania na sprawność telefonu. Mówimy tutaj o braku wykonywania zrzutów ekranu, uruchamianiu aplikacji Netflix i YouTube, czy o znikających zdjęciach. Pojawiają się też informacje mówiące o tym, że pojawiają się także problemy z działanie ciemnego trybu oraz brak możliwości zmiany odświeżania ekranu – dostępna jest jedynie opcja 60 Hz.

Niestety, pojawiają się także gorsze informacje. Wielu użytkowników doświadczyło znacznie gorszych problemów. Smartfony mają problem z poprawnym uruchomieniem się systemu. To sprawia, że korzystanie z Galaxy Fold 3 i Galaxy Flip 3 jest praktycznie niemożliwe. Na terenie Korei Południowej aktualizacja została wstrzymana do momentu wyjaśnienia sprawy i naprawieniu błędów.

Źródło: Phandroid

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.