93
Views

Antonio Giovinazzi aktualnie w Formule 1 pełni rolę kierowcy rezerwowego w ekipie Ferrari, ekipa ta marzy o startach swojego rodaka w F1.

Antonio Giovinazzi aktualnie w Formule 1 pełni rolę kierowcy rezerwowego w ekipie Ferrari, ekipa ta marzy o startach swojego rodaka w F1.
Antonio Giovinazzi

Antonio Giovinazzi z Formułą 1 ma sporo wspólnego. Dotychczas udało mu się występować pod szyldem Alfy Romeo, a aktualnie śmiga po wąskich torach Formuły E. Poza tym jest kierowcą rezerwowym i rozwojowym ekipy z Maranello, która szuka dla Włocha miejsca w F1. Przez zmniejszony wpływ w Alfie Romeo na próżno szukać dla Antonio miejsca, ale warto spojrzeć na ekipę Guntera Steinera – Haas. Zespół ten zacieśnia współpracę z Ferrari, a niewystarczająca dyspozycyjność Micka Schumachera otwiera furtki dla kolejnych kierowców – czy będzie nim Antonio?

Antonio Giovinazzi – to jemu Ferrari dziękuje za przygotowania bolidu

Antonio Giovinazzi

Antonio pomógł w Ferrari w przygotowaniach przed sezonem. Spędził sporo godzin w symulatorze, które miały dać efekt świetnie przygotowanego bolidu na pierwszy wyścig w sezonie. Włoch do tej pory jeździł u boku Kimi Raikonena, u którego boku spisywał się po prostu słabo. Najlepsze będzie porównanie wyników, gdzie Włoch przy 62 startach zdobył 21 punktów, a Fin przy 60 startach dopisał do swojego konta 57 oczek. Różnica zatem jest ogromna, a dla Giovinazziego ten powrót byłby już najprawdopodobniej ostatnią szansą, aby zagościć na dłużej w królowej motorsportu.

Źródło: Joe Saward

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Kategoria artykułu
Sport
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.