Aplikacje pełne trojanów w Google Play. Usuń je jak najszybciej!

Aplikacje pełne trojanów w Google Play. Usuń je jak najszybciej! Aplikacje pełne trojanów w Google Play. Usuń je jak najszybciej!
Fot. mat. własny

Aplikacje pełne trojanów zostały pobrane przez tysiące użytkowników telefonów i tabletów z Androidem. Jeśli znajdują się na twoim urządzeniu, to jak najszybciej je usuń, ponieważ zagrażają bezpieczeństwu.

Aplikacje pełne trojanów – odinstaluj je jak najszybciej

W sieci pojawiła się lista appek, które dostępne są w sklepie Google Play, które stwarzają zagrożenie dla prywatności wszystkich użytkowników, którzy zdecydowali się na ich pobranie. Aplikacje pełne trojanów pobrane zostały przez tysiące użytkowników. Koniecznie sprawdź, czy należysz do tego grona!

Przeczytaj także: Moto G73 5G to tani smartfon, który będzie hitem! Oto dlaczego!

Reklama

Firma SecneurX, która zajmuje się cyberbezpieczeństwem, opublikowała listę aplikacji, które przepełnione są trojanami. Aplikacje pełne trojanów można było pobrać za pośrednictwem sklepu Google Play i jest ich siedem. Oto one:

  • Color Paint & Draw Master;
  • Advanced Cast Screen;
  • Real Photo Editor;
  • Color Painting;
  • Happy Voice Changer;
  • Screen Mirroring Cast;
  • Emoji Live Wallpaper;

Usuń je, ponieważ zagrażają prywatności

Wyżej wymienione aplikacje zostały już usunięte z Google Play, jednak w dalszym ciągu mogą znajdować się na twoim telefonie lub tablecie. Jeśli tak jest, usuń je jak najszybciej. Szkodliwe oprogramowanie to trojan Joker i Harly i działają one w tle, bez wiedzy użytkownika.

Aplikacje pełne trojanów Joker i Harly mogą śledzić nasze wiadomości w popularnych komunikatorach czy przechwytywać wiadomości e-mail. Cyberprzestępcy weszli w posiadanie kodów oryginalnych aplikacji i wrzucili ich zainfekowane podróbki do sklepu Google Play.

Źródło: SecneurX/Komputer Świat

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama