122
Views

Apple przygotowuje nowy monitor zewnętrzny, który może być następcą modelu Pro Display XDR. Specyfikacja monitora kryje kilka naprawdę ciekawych informacji, jak chociażby zastosowany chipset A13 Bionic, znany z telefonów iPhone 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max, a także SE2020.

Mimo, że SoC jest już przez jakiś czas dostępny na rynku, wciąż jest bardzo wydajną jednostką. Zawstydza nawet nie jeden nowszy układ. Apple planuje stworzyć nowy monitor, ale w jakim celu producent miałby zastosować w nim mobilny procesor, mający współpracować z komputerami? Odpowiedź nie jest znana. Trzeba poczekać na więcej informacji.

Apple szykuje sensowny monitor

Apple A13 Bionic to 64-bitowa jednostka oparta na architekturze ARMV8.4. Jednostka została opracowana przez TSMC w litografii 7nm oraz zaprezentowana we wrześniu 2019 wraz z iPhone’ami 11 generacji. Układ zapewnia dobrą pracę urządzenia, jednak pierwszy raz producent zamierza wykorzystać go w sprzęcie takim jak monitor. Mowa o zewnętrznym monitorze o nazwie kodowej J327.

Apple szykuje sensowny monitor

Kolejną ważną cechą nowego monitora będzie możliwość korzystania z silnika Neural Engine. Pozwala on na odciążenie podłączonych do monitora komputerów Macbook, a także Mac mini. Można liczyć na odczuwalny wzrost wydajności wspomnianych urządzeń. Nie wiadomo jednak czy zadziała to podobnie z komputerami pracującymi pod kontrolą systemu Windows

Jeżeli firma z Cupertino nie przesadzi z ceną, może to być bardzo ciekawe urządzenie nie tylko do zastosowań profesjonalnych.

Kategoria artykułu
Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.