132
Views

iPhone SE oraz iPhone mini to najmniejsze smartfony w ofercie Apple. Przez pewien czas fani marki zastanawiali się, co stanie się z bardziej “budżetowymi” smartfonami amerykańskiego producenta. Gigant z Cupertino zdradził swoje plany, co do właśnie tych modeli.

iPhone 12 Mini nie okazał się sukcesem

Przez wiele lat pojawiały się głosy, że producenci nie produkują już zgrabnych i smukłych smartfonów. Apple postawiło wysłuchać konsumenta i stworzyło iPhone 12 Mini, mały, ale potężny smartfon, który miał podbić rynek. Z czasem okazało się jednak, że zapotrzebowanie na tak małe smartfony przeminęło i od tamtego czasu, wersja mini iPhone 12 nie sprzedaje się za dobrze.

Przeczytaj także: Apple znowu obniżyło wydajność smartfonów! Sprawa dotyczy iPhone 12!

Gigant postanowił jednak dać jeszcze jedną i ostatnią szansę wersji mini swojego smartfona. iPhone 13 Mini, który zadebiutuje we wrześniu tego roku, będzie ostatnim takim modelem w ofercie producenta. Według plotek gigant z Cupertino rezygnuje z tego projektu, którego zakończeniem będzie właśnie “trzynastka”. Tak przynajmniej sugerują plotki, jednak wydaje się, że przecieki okażą się prawdziwe!

Co Apple planuje z iPhone SE?

W przeciwieństwie do iPhone 12 Mini, iPhone SE od początku swojego istnienia cieszył się dużą popularnością. Pierwszy model powstał w 2016, a jego kontynuacja nastąpiła w 2020 roku. Oba smartfony sprzedawały się bardzo dobrze i należały do najpopularniejszych modeli na świecie. Nic więc dziwnego, że Apple chce w dalszym ciągu rozwijać ten projekt.

apple iphone se
iPhone SE 2020 przypomina swoim designem model iPhone 8. Najnowsze przecieki mówią, że kolejna generacja będzie wyglądać tak samo.

Najnowsze plotki mówią, że to właśnie iPhone SE zastąpi wersję Mini flagowego modelu. Producent obiecywał, że iPhone 12 mini będzie budżetowym wyborem, jednak w rzeczywistości tak nie było. Z kolei iPhone SE 2020 w momencie premiery można było kupić za nieco ponad 2 tysiące złotych. Wydaje się więc, że Apple obiera nowy kurs, jeśli chodzi o budżetowe smartfony. Według przecieków iPhone SE pojawi się za rok, a wyglądem będzie przypominał urządzenie z 2020 roku. Ulepszone zostaną jedynie podzespoły.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.