Site icon MenWorld.pl

Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone.

Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone.

Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone.

Oficjalnie zespół Sauber potwierdził, że Audi zakupiło udziały w zespole, a więc plotki krążące od miesięcy się potwierdziły.

Audi mówi dzień dobry, a Alfa Romeo do widzenia

Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone.
Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone. Źródło: sport.pl

Nie wiadomo jaki procent dokładnie Audi zakupiło w grupie Sauber, ale dowiedzieliśmy się, że przejęli oni pakiet mniejszościowy w styczniu 2023 roku. W połowie ubiegłego roku mówiło się o możliwości przejęciu nawet 75% udziałów. Jak było w praktyce, tego nie wiemy. Tym samym otwierają się drogi na planowane na rok 2026 dołączenie do Formuły 1.

Sauber Group cieszy się, że może ogłosić iż zgodnie z planami przedstawionymi w październiku ubiegłego roku, Audi przejęło mniejszościowy pakiet udziałów w Sauber Group w styczniu 2023 roku. To ważny kamień milowy na drodze Audi do wejścia do Formuły 1, zaplanowanego na 2026 rok, a którego Sauber będzie strategicznym partnerem

Reklama

Od razu widać zmiany w strukturze zespołu

Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone.
Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone. Źródło: II messengero – motori

Tym samym od razu widać zmiany, które zaszły w ekipie. Po pierwsze w grudniu 2022 roku poznaliśmy nowego szefa grupy Sauber, którym został Andreas Seidl. W poprzednim tygodniu dowiedzieliśmy się natomiast, że reprezentantem ekipy będzie Alessandro Alunni Bravi, a także nie dawno, że PKN Orlen nie będzie sponsorem tytularnym zespołu, ponieważ wybrano sponsora z branży hazardowej – markę Stake, a także, że z Formuły 1 rezygnuje również sam Robert Kubica.

O kolejnych zmianach, także tych planowanych

Bolidy nadal będą tworzone w Hinwil, ale silniki będą już w Neuburgu w Niemczech w fabryce gruby Volkswagen. Jak wiadomo, niemiecki producent chce zobaczyć kierowcę niemieckiej narodowości w swojej ekipie, a ze względu na małą ilość wybitnych kierowców, którzy są na odpowiednim poziomie, wydaje się, że nim zostanie sam Mick Schumacher, rezerwowy zespołu Mercedesa, który ma dołączyć już w przyszłym sezonie do ekipy.

Przeczytaj także: PKN Orlen sponsorem Scuderia AlphaTauri!

Źródło: Sauber

Exit mobile version