Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone.
195
Views

Oficjalnie zespół Sauber potwierdził, że Audi zakupiło udziały w zespole, a więc plotki krążące od miesięcy się potwierdziły.

Audi mówi dzień dobry, a Alfa Romeo do widzenia

Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone.
Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone. Źródło: sport.pl

Nie wiadomo jaki procent dokładnie Audi zakupiło w grupie Sauber, ale dowiedzieliśmy się, że przejęli oni pakiet mniejszościowy w styczniu 2023 roku. W połowie ubiegłego roku mówiło się o możliwości przejęciu nawet 75% udziałów. Jak było w praktyce, tego nie wiemy. Tym samym otwierają się drogi na planowane na rok 2026 dołączenie do Formuły 1.

Sauber Group cieszy się, że może ogłosić iż zgodnie z planami przedstawionymi w październiku ubiegłego roku, Audi przejęło mniejszościowy pakiet udziałów w Sauber Group w styczniu 2023 roku. To ważny kamień milowy na drodze Audi do wejścia do Formuły 1, zaplanowanego na 2026 rok, a którego Sauber będzie strategicznym partnerem

Od razu widać zmiany w strukturze zespołu

Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone.
Audi kupiło udziały w zespole F1. Spekulacje potwierdzone. Źródło: II messengero – motori

Tym samym od razu widać zmiany, które zaszły w ekipie. Po pierwsze w grudniu 2022 roku poznaliśmy nowego szefa grupy Sauber, którym został Andreas Seidl. W poprzednim tygodniu dowiedzieliśmy się natomiast, że reprezentantem ekipy będzie Alessandro Alunni Bravi, a także nie dawno, że PKN Orlen nie będzie sponsorem tytularnym zespołu, ponieważ wybrano sponsora z branży hazardowej – markę Stake, a także, że z Formuły 1 rezygnuje również sam Robert Kubica.

O kolejnych zmianach, także tych planowanych

Bolidy nadal będą tworzone w Hinwil, ale silniki będą już w Neuburgu w Niemczech w fabryce gruby Volkswagen. Jak wiadomo, niemiecki producent chce zobaczyć kierowcę niemieckiej narodowości w swojej ekipie, a ze względu na małą ilość wybitnych kierowców, którzy są na odpowiednim poziomie, wydaje się, że nim zostanie sam Mick Schumacher, rezerwowy zespołu Mercedesa, który ma dołączyć już w przyszłym sezonie do ekipy.

Przeczytaj także: PKN Orlen sponsorem Scuderia AlphaTauri!

Źródło: Sauber

Kategoria artykułu
Sport
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.