150
Views

O Audi w kontekście dołączenia do F1 pisało się już od jakiegoś czasu. Koncern jednak zaprzeczał przez dłuższy czas tym doniesieniom. Teraz już niczego nie ukryje, bo jak poinformował oficjalny profil Formuły 1 na Twitterze, niemiecka marka wchodzi do świata królowej motorsportu od sezonu 2026!

Audi oficjalnie dołącza do F1!

Niemiecki producent samochodów osobowych ma doświadczenie w motorsporcie. Samochody tego producenta możemy zobaczyć w rajdzie Dakar, GT4, GT3, GT2 i TCR. Teraz do tego grona dołączy królowa wyścigów samochodowych, czyli F1. Jak podaje oficjalny komunikat znajdujący się na stronie Formuły 1, niemiecki koncern samochodowy dołączy do stawki od sezonu 2026!

Wszyscy, którzy cieszą się, że w padoku pojawi się nowa drużyna, muszą jednak nieco przytemperować swój zapał. Audi wejdzie do F1 jako dostawca silników, na tę chwilę nie ma mowy o stworzeniu nowego zespołu przez niemieckiego producenta należącego do grupy VW.

Zmiany przepisów sprawiły, że niemiecki koncern dołączy do Formuły 1

Audi zapowiedziało swoje wejście do F1 podczas konferencji prasowej odbywającej się na torze SPA, na którym w ten weekend będą ścigać się najszybsi kierowcy świata. Wiemy już nawet, jaki zespół będzie korzystał z silników niemieckiego producenta. Okazuje się, że Audi wykupiło 75 proc. udziałów w Sauberze. Przedstawiono już nawet projekt malowania bolidu wraz obrandowaniem niemieckiego producenta samochodów.

audi f1 bolid
Audi od sezonu 2026 wchodzi do F1!

Przeczytaj także: Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!

Zmiany w sezonie 2026 będą dotyczyły głównie jednostek napędowych. Samochody w dalszym ciągu będą napędzane silnikami V6 o tej samej architekturze, jednak zwiększona zostanie moc elektryczna w tych jednostkach, a bolidy będą korzystały z paliwa syntetycznego. To właśnie te zmiany sprawiły, że Audi zdecydowało się na dołączenie do Formuły 1.

Źródło: F1

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.