Audi Q8 2020 – nowe szaty króla

Audi Q8 nikomu nie trzeba przedstawiać. To przepotężny, przemocny i przeluksusowy SUV, który łączy elegancję coupé z praktycznością oraz walorami jezdnymi SUV-a. Dodatkowo auto imponuje bogatym i luksusowym wyposażeniem oraz świetną stylistyką. Tego samochodu po prostu nie można pomylić z żadnym innym. A dodatkowo niedawno Audi Q8 doczekało się dwóch nowych wersji – RS oraz S.

Jeszcze więcej Audi Q8 w Audi Q8

Takiego samochodu jeszcze nie było. Nowe Audi Q8 łączy praktyczność Audi Q7 z ponadprzeciętnym designem i rozwiązaniami technologicznymi, z których od lat słynie Audi Q8.

Wśród nowości, jakie rzucają się na pierwszy rzut oka, należy wymienić przede wszystkim nowy wygląd SUV-a. Godnym uwagi jest zmieniony pas przedni. Został teraz całkowicie zdominowany przez reflektory diodowe HD Matrix LED oraz osłonę chłodnicy Singleframe.

Reklama

Choć rozmiary Audi Q8 mogą odbierać dech w piersiach, to linia samochodu została poprowadzona nad wyraz elegancko. Linia dachu opada ku tyłowi, przechodząc w słupki typu D, mocno uwypuklając usportowiony charakter auta.

Audi Q8 może być wyposażony w koła o rozmiarze aż 22 cali, które mimo imponujących wymiarów nikną pod naporem ogromnej bryły auta. Wśród dodatkowych zabiegów estetycznych, które znajdziemy w odświeżonej wersji Q8, można wymienić m.in. kontrastujące z karoserią nadkola, dyfuzor czy listwy drzwi. W oczy rzuca się również pasek diod LED, który biegnie przez całą szerokość pokrywy bagażnika.

W środku luksus, którego można się spodziewać

Nowe Audi Q8 prezentuje niemal taki sam układ i wyposażenie, jak nowe Audi A8. Zaglądając do środka, w oczy rzuci się nam przede wszystkim minimalistyczny, wyjątkowo elegancki i przepastnie luksusowy projekt. Urzeka wysoką jakością wykonania oraz mnóstwem technologicznych rozwiązań zapewniających kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo i komfort z najwyższej półki.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim dwuekranowy system multimedialny MMI navigation plus, który utrzymuje stałe połączenie z internetem, dzięki czemu jest w stanie zapewnić mnóstwo usług connect. Przykładowo Q8 na bieżąco informuje o wypadkach, korkach czy aktualnej sytuacji na drodze. Poza tym Audi Q8 komunikuje się z pozostałymi samochodami marki Audi, wymieniając informacje między autami i zapewniając ich kierowcom aktualne informacje.

Poza tym nawigacja została wyposażona w moduł, który uczy się preferencji kierowcy. Lista technologii jest długa i obejmuje m.in.:

  • adaptacyjny tempomat,
  • asystenta wydajności i ruchu poprzecznego,
  • funkcję automatycznego parkowania i wjazdu do garażu,
  • ostrzeżenie o wysokich krawężnikach,
  • kamerę 360 stopni.

Samochód dostępny jest w trzech wersjach silnikowych – TFSI 3.0 V6 o mocy 340 KM oraz dwoma silnikami TDI – TDI 45 3.0 V6 o mocy 231 KM i TDI 50 3.0 V6 o mocy 285 KM. Chcesz dowiedzieć się więcej o jednym z najciekawszych modeli Audi? Odwiedź stronę https://www.krotoski.warszawa.audi.pl/pl.html i sprawdź aktualną ofertę.

Autor zdjęcia: CenturionStudio.it – stock.adobe.com

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama