178
Views

Systemy informacyjno-rozrywkowe w nowych autach oferują połączenie z telefonami. Mowa tutaj o systemach Android Auto i Apple CarPlay, które pozwalają na korzystanie z takich aplikacji jak Spotify czy Google Maps. Okazuje się, że niektóre modele BMW będą pozbawione takiego rozszerzenia.

Bawarski producent ma malutki problem

Nikt nie wyobraża sobie nowoczesnego samochodu bez ekranu z systemem informacyjno-rozrywkowym. Najczęściej tego typu systemy oferują wsparcie dla oprogramowania firm trzecich, a konkretnie systemów AndroidAuto i Apple Car Play. Takie usprawnienia znajdziemy już w większości aut, a zwłaszcza w samochodach marek premium.

Przeczytaj także: Alpine A110S to przejaw miłości do motoryzacji

Okazuje się jednak, że niektóre nowe samochody bawarskiego producenta wyjadą z linii produkcyjnej bez wsparcia dla wyżej wymienionych systemów. Jak podaje serwis Automotive News Europe gigant samochodowy jest zmuszony do takiego ruchu, a wszystko przez to, że firma zmieniła dostawcę chipów.

BMW Android Auto Apple CarPlay
Modele z oznaczeniem “6P1” w kodzie produkcyjnym będą pozbawione popularnych systemów. Przynajmniej do końca czerwca. Fot. MenWorld

Ani Apple CarPlay ani Android Auto w samochodach BMW

Nowe chipy, które znajdą się w samochodach bawarskiego giganta motoryzacyjnego rzekomo nie wspierają systemów samochodowych od dwóch gigantów technologicznych. Producent wyjaśnił, że problem z systemami wystąpił w samochodach, które zostały wyprodukowane w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Producent zdradził, że pracuje nad aktualizacją systemu i zdradził, że pojawi się ona najpóźniej do końca czerwca.

Nie wiadomo, jakie konkretnie modele zostały pozbawione wsparcia wspomnianych systemów multimedialnych. Producent podał, że problem dotyczy pojazdów z oznaczeniem “6P1” w kodzie produkcyjnym. Nie zdradzono, czy brak wsparcia w autach sięga wszystkich rynków, jednak jak podaje Automotive News Europe, problemów doświadczyli właściciele aut z rynku US, UK, włoskiego, hiszpańskiego i francuskiego.

Źródło: The Verge/Automotive News Europe

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.