Niektóre auta BMW wyjadą z linii produkcyjnej bez wsparcia dla Android Auto i Apple CarPlay

Systemy informacyjno-rozrywkowe w nowych autach oferują połączenie z telefonami. Mowa tutaj o systemach Android Auto i Apple CarPlay, które pozwalają na korzystanie z takich aplikacji jak Spotify czy Google Maps. Okazuje się, że niektóre modele BMW będą pozbawione takiego rozszerzenia.

Bawarski producent ma malutki problem

Nikt nie wyobraża sobie nowoczesnego samochodu bez ekranu z systemem informacyjno-rozrywkowym. Najczęściej tego typu systemy oferują wsparcie dla oprogramowania firm trzecich, a konkretnie systemów AndroidAuto i Apple Car Play. Takie usprawnienia znajdziemy już w większości aut, a zwłaszcza w samochodach marek premium.

Przeczytaj także: Alpine A110S to przejaw miłości do motoryzacji

Okazuje się jednak, że niektóre nowe samochody bawarskiego producenta wyjadą z linii produkcyjnej bez wsparcia dla wyżej wymienionych systemów. Jak podaje serwis Automotive News Europe gigant samochodowy jest zmuszony do takiego ruchu, a wszystko przez to, że firma zmieniła dostawcę chipów.

BMW Android Auto Apple CarPlay
Modele z oznaczeniem „6P1” w kodzie produkcyjnym będą pozbawione popularnych systemów. Przynajmniej do końca czerwca. Fot. MenWorld

Ani Apple CarPlay ani Android Auto w samochodach BMW

Nowe chipy, które znajdą się w samochodach bawarskiego giganta motoryzacyjnego rzekomo nie wspierają systemów samochodowych od dwóch gigantów technologicznych. Producent wyjaśnił, że problem z systemami wystąpił w samochodach, które zostały wyprodukowane w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Producent zdradził, że pracuje nad aktualizacją systemu i zdradził, że pojawi się ona najpóźniej do końca czerwca.

Nie wiadomo, jakie konkretnie modele zostały pozbawione wsparcia wspomnianych systemów multimedialnych. Producent podał, że problem dotyczy pojazdów z oznaczeniem „6P1” w kodzie produkcyjnym. Nie zdradzono, czy brak wsparcia w autach sięga wszystkich rynków, jednak jak podaje Automotive News Europe, problemów doświadczyli właściciele aut z rynku US, UK, włoskiego, hiszpańskiego i francuskiego.

Źródło: The Verge/Automotive News Europe

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj