Autostrada A4 Kraków – Katowice darmowa już niebawem?

W końcu jakieś dobre wiadomości. Jeśli dobrze wnioskuję, autostrada A4 Kraków – Katowice będzie darmowa dla osobówek, aczkolwiek najbardziej realna jest kwota, która ma wynosić 5,60 zł. To i tak rewelacyjny news, mając na uwadze to, że dziś płacimy 26 zł za odcinek Wrocław – Gliwice, gdyż należy uiścić opłatę wynoszącą 13 zł na każdej z bramek.

Obecnie „a-czwórka” to jeden z najbardziej znienawidzonych odcinków autostrad w Polsce. Nie dość, że drogo, to jeszcze wiecznie w remoncie – tak właśnie wygląda wspomniana droga. Jakby tego było mało, cena za przejechanie jednego odcinka wzrosła i dziś kierowcy muszą płacić 13 zł. Na szczęście coraz częściej mówi się o tym, że państwo przejmie koncesję by „odciążyć” nas pod względem kosztów.

Autostrada A4 Kraków - Katowice darmowa już niebawem?
Autostrada A4 Kraków – Katowice darmowa już niebawem?

Autostrada A4 Kraków – Katowice za darmo dla osobówek?

To tylko jeden pomysł, aczkolwiek bardzo ciekawy. Mowa o odciążeniu dróg Dąbrowa Górnicza – Olkusz – Kraków. Kto wie, może faktycznie tak się stanie. Tak czy inaczej, w 2027 roku wygasa koncesja i co lepsze, Ministerstwo Infrastruktury sugeruje, że nie będzie ona przedłużana. W związku z tym koszt przejechania każdego kilometra miałby wynosić 10 groszy, a to oznacza, ze kierowcy zapłaciliby zaledwie 5,60 zł zamiast 26, które dziś wydajemy na tym odcinku.

Byłaby to świetna wiadomość, ponieważ wszyscy dobrze wiemy, że obecnie A4 jest nie dość, że droga, to jeszcze „wiecznie” remontowana, co negatywnie wpływa na czas, jaki poświęcamy by pokonać ten odcinek.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii motoryzacja.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rośnie płaca minimalna. Wzrost płac o nawet 600 złotych!

Rząd od dawna zapowiadał, że płaca minimalna wzrośnie. Od...

Wyprzedaż „Rozróba Rozwałek” na Steam. W promocji 400 gier

Na steam pojawiła się kolejna wyprzedaż, tym razem nosi...

NVIDIA GeForce RTX 4090 i RTX 4080 przedstawione oficjalnie

Wczoraj podczas konferencji CEO NVIDIA Jensen Huang zaprezentował światu...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Walcz z emisją CO2 razem podczas Suunto Communiting Day

Podczas Suunto Communiting Day otrzymamy możliwość razem z innymi...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.