Connect
To Top

Jak tanio podróżować po Azji?

Azja – kto z nas nie marzy, by wybrać się w ekscytującą podróż po tym niezwykłym kontynencie? Z pewnością większość miłośników podróży oddałoby wiele, aby zobaczyć na własne oczy wielopoziomowe uprawy ryżu na Bali, skosztować oryginalnego tajskiego pad thaia, czy odwiedzić zjawiskową zatokę Ha Long w Wietnamie. Jest jednak jeden szkopuł – dalekie wyprawy wiążą się z dużymi kosztami. Nic straconego! Eksperci KAYAK.pl przygotowali kilka przydatnych wskazówek, które pomogą podróżnym nie wydać fortuny na wymarzoną podróż po Dalekim Wschodzie.

Azja – praktyczne wskazówki.

Kontynent, który wiele osób chciałoby odwiedzić. Azja, czyli piękne miejsca, inna kultura, jedzenie. Mógłbym wymieniać tak w nieskończoność. Wiele osób boi się zdecydować na wylot w tak odległe miejsca. Czy rzeczywiście podróż jest taka droga? Oto kilka wskazówek od KAYAK.pl. Dowiecie się z nich na co zwracać uwagę podczas planowania wycieczki do Azji.

Bilety lotnicze

Są zawsze jednym z największych kosztów związanych z daleką wyprawą. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą nie przepłacić za połączenie lotnicze:

  • loty w obie strony – w większości wypadków kupienie biletu w obie strony pozwoli zaoszczędzić w stosunku do lotów kupowanych osobno. Warto o tym pamiętać, nawet jeśli zamierzamy podróżować po całym kontynencie i planujemy lot powrotny z innego miasta – wtedy w sukurs przychodzi funkcja „multicity”, czyli opcja przylotu i wylotu z różnych lotnisk.
  • alerty cenowe – to niezwykle przydatna funkcja, jeśli zależy nam na konkretnym kierunku i terminie. Możemy na bieżąco obserwować, jak zmieniają się ceny lotów i jakie są prognozy odnośnie kosztów na najbliższe dni. Alerty KAYAK podróżni mogą otrzymywać zarówno mailowo jak i poprzez aplikację mobilną KAYAK Trips, dzięki czemu nie ma sposobu, że przegapią najlepszą cenę!
  • szukaj promocji przewoźników – większość przewoźników oferuje promocyjne ceny w wybrane dni, przykładem są Szalone Środy Polskich Linii Lotniczych LOT. Dowiedz się, jakie promocje szykują linie i obserwuj, czy wymarzony kierunek nie będzie wśród nich. Pamiętaj jednak, że tutaj liczy się szybka decyzja!
  • Co więcej co roku KAYAK przygotowuje raport, w którym sprawdza, kiedy najlepiej rezerwować loty do najpopularniejszych wśród Polaków kierunków. Jak wynika z analizy, im dłuższy lot, tym wcześniej należy zarezerwować bilet. Pozwoli to na znaczne obniżenie kosztów. Jeżeli interesują cię tegoroczne prognozy, sprawdź infografikę KAYAK-a, a wśród nich informacje o lotach do Bangkoku, Manili, na Phuket, Malediwy czy Seszele.

Zakwaterowanie

To kolejny zauważalny wydatek podczas dalekich podróży. Oczywiście zależnie od naszych oczekiwań odnośnie komfortu różnić się będą ceny za noc. I tak noc w luksusowym, pięciogwiazdkowym Apricot Hotel w centrum Hanoi to nawet 419 złotych za dwie osoby, podczas gdy w trzygwiazdkowym Hanoi Posh Hotel już jedynie 45 złotych. Niezwykle atrakcyjne oferty podróżni znajdą oczywiście w hostelach – gdy podróżujemy w grupie często możemy mieć cały pokój tylko dla siebie. Czasem opłaca się nawet dopłacić za jedno wolne miejsce, aby móc cieszyć się prywatnością w gronie najbliższych towarzyszy podróży.

Innym rozwiązaniem są tzw. opcje peer-to-peer, czyli zakwaterowanie wynajmowane bezpośrednio od prywatnego właściciela np. mieszkania / pokoju. Tutaj warto rozważyć couchsurfing, który będzie świetną opcją, jeśli dysponujemy bardzo ograniczonym budżetem i chcemy poznać nowych ludzi. Uwaga, tutaj ciężko znaleźć oferty na większe grupy podróżnych!

Lokalne jedzenie

Wbrew mitom, nie obawiaj się też lokalnego jedzenia, także tego z ulicznych straganów. Często dania są przygotowywane wprost na twoich oczach z naprawdę świeżych składników. Oprócz jakości i lokalnego kolorytu na pewno zapłacisz też za nie mniej niż za pochodzącego z Zachodu hamburgera.

Znaczące koszty z budżetu na jedzenie pochłonie też alkohol – jeśli zależy ci na obniżeniu kosztu wyprawy, staraj się zrezygnować z hucznych imprez.

Transport publiczny

Korzystanie ze środków transportu, które są popularne wśród lokalnych mieszkańców, będzie ukłonem w kierunku oszczędzania na wyjeździe. Przykładem mogą być taksówki w Dubaju – są tak popularne, że nawet na polskie standardy ceny nie będą wygórowane. Jeżeli dysponujesz czasem, zamiast lotów krajowych wybierz też na transport naziemny.

Postaw na samodzielność

Podczas podróży na pewno spotkasz się z możliwością wynajęcia prywatnego przewodnika, jednak spróbuj sam zaplanować własną wizytę. Na pewno będzie to kosztowało więcej wysiłku, ale pozwoli zaoszczędzić kilka groszy do budżetu wyjazdu.

Nie zapomnij także o…

Pamiętaj również o kosztach, których nie da się uniknąć, planując wyjazd do egzotycznego, dalekiego kraju:

  • ubezpieczenie: gdy sam organizujesz wyjazd, pamiętaj o ubezpieczeniu, który pozwoli ci uniknąć przykrych konsekwencji finansowych np. spłacania kosztów leczenia za granicą. Taniej będzie też opłacić ubezpieczenie na cały wyjazd z góry jeszcze w Polsce, niż przedłużać je na miejscu.
  • szczepienia: pamiętaj również o sprawdzeniu niezbędnych w danym miejscu szczepień – zrobienie ich w Polsce będzie nie tylko łatwiejsze, ale na pewno tańsze.
  • poruszanie się pomiędzy krajami: na pewno pozostanie w jednym miejscu będzie tańszym sposobem na wakacje, jednak jadąc tak daleko na pewno wolisz zobaczyć jak najwięcej, prawda? W końcu w tym cała zabawa!

More in Podróże

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media