„Bitwa Warszawska” – nowa historyczna gra planszowa od IPN

Niedawno do sprzedaży wyszła „Bitwa Warszawska”. Jest to gra planszowa, która z jednej strony uczy, a z drugiej bawi. Przez dobrą zabawę możemy sobie zrobić małą lekcję historii. Opowiada ona o zdarzeniach, które miały miejsce 1920 roku, kiedy bolszewicy chcieli najechać zachód, ale plany pokrzyżowała im Polska. Polacy nie chcieli przepuścić Armii Czerwonej i stawili jej czoła.

"Bitwa Warszawska" - nowa historyczna gra planszowa od IPN
"Bitwa Warszawska" - nowa historyczna gra planszowa od IPN

Na czym polega gra „Bitwa Warszawska”?

Gra jest przeznaczona dla dwóch graczy i trwa około 30 minut. W czasie rozgrywki zawodnicy wcielają się w dowódców Armii Czerwonej i Wojska Polskiego. Zadaniem gracza wcielającego się w Armię Czerwoną jest wtargnięcie do Warszawy, natomiast dowódcy Wojska Polskiego rozbicie wrogiego wojska. Gra składa się z kilku faz, a mianowicie z fazy operacyjnej, fazy walk i fazy porządkowej. W każdej z nich mamy różne możliwości zagrań, które zależą od naszej strategii. To właśnie dzięki niej mamy szansę na wygraną.

„Bitwa Warszawska” – opis

Gra składa się z instrukcji w języku polskim, a także w języku angielskim. Dodatkowo znajdziemy planszę, żetony poszczególnych armii, karty, jak również znaczniki. Elementy charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Po względem technicznym gra wygląda bardzo dobrze.

"Bitwa Warszawska" - nowa historyczna gra planszowa od IPN
"Bitwa Warszawska" - nowa historyczna gra planszowa od IPN

Dobra lekcja historii

Oprócz instrukcji jak wygląda rozgrywka, dostajemy dzięki niej niej małą lekcję historii. Znajdziemy w niej opis walk z 1920 roku. Oprócz samego tekstu umieszczono obrazy z tamtego czasu. Dzięki takim dodatkom, gra zyskuje na wartości merytorycznej. Oprócz samej planszówki kupujemy lekcje historii. Napisano ją w sposób bardzo ciekawy.

"Bitwa Warszawska" - nowa historyczna gra planszowa od IPN
"Bitwa Warszawska" - nowa historyczna gra planszowa od IPN

Podsumowanie gry „Bitwa Warszawska”

Myślę, że gra jest bardzo dobrym pomysłem, na przypomnienie lub zapoznanie się z historią z XX wieku. Oprócz samej rozgrywki możemy dowiedzieć się co nieco o wydarzeniach, które miały miejsce 100 lat temu. Historia Polski jest bardzo ciekawa i warto ją znać.

Jestem pozytywnie zaskoczony tym, co znalazłem w pudełku. W swoim życiu zagrałem już w wiele gier planszowych i myślę, że naprawdę pod względem graficznym, prezentowany tytuł stoi na wysokim poziomie.

Jeśli chodzi o same zasady gry, te wydają mi się dosyć skomplikowane. Na pewno będziemy musieli kilka razy zagrać, zanim stworzymy swoje strategię. Zachęcam wszystkich do zakupu tej planszówki, ponieważ nie jest to duży wydatek. Jej koszt to około 40 zł.

Jeśli chcecie poznać szczegóły na jej temat, odsyłamy do strony IPN.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polska vs Meksyk. Gdzie oglądać nasz mecz otwarcia?

To już dziś! Polska rozegra swój pierwszy mecz na...

Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z...

God of War: Ragnarok recenzja na PS5 – bóg wojny powraca!

God of War: Ragnarok to najbardziej wyczekiwana premiera tego...

Remake Red Dead Redemption na Unreal 5. Robi wrażenie!

Minęło dwanaście lat od premiery RDR na konsole PS3...

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nieletni nie będą...


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!