156
Views

BMW M4 to auto, które nie tylko wygląda interesująco, ale kryje pod swoim silnikiem potężną jednostkę napędową, która gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy. Bawarski producent przedstawił model BMW M4 Competition Convertible xDrive, który jest pierwszym kabrioletem marki z napędem na wszystkie koła.

BMW M4 Competition Convertible xDrive pierwszym takim modelem w historii marki

BMW oznaczone literką M od zawsze budziły emocje. Te sportowe auta łączą w sobie sportowy charakter z najnowszymi rozwiązaniami. Bawarski producent zaprezentował jednak coś, co spodoba się miłośnikom kabrioletów. Model M4 Competition Convertible xDrive jest pierwszym cabrio niemieckiego producenta, które oferuje pełnoprawny napęd na wszystkie cztery koła.

Przeczytaj także: BMW X8 nadchodzi? Wielki SUV nagrany na wideo

Nie jest jednak tak, że z tego napędu trzeba korzystać cały czas. Producent zadbał o to, aby w modelu BMW M4 Competition Convertible xDrive można było wybrać napęd, który najbardziej nam pasuje. Kierowca może skorzystać z napędu 4WD Sport oraz 2WD. Oczywiście charakterystycznym elementem auta jest dach, a raczej jego brak. Model różni się jednak pod względem stylistyki od wersji BMW M4 cabrio, ponieważ nie ma aż tak agresywnego wyglądu. Znajdziemy tutaj elementy oznaczone literą “M”, czarne obramowanie atrapy chłodnicy czy poszerzone wloty powietrza w dolnej części zderzaka. Z tyłu z kolei znalazł się dyfuzor z łącznie czterema rurami wydechowymi.

BMW M4 Competition Convertible xDrive
BMW M4 Competition Convertible xDrive pierwszym cabrio z napędem 4x4

Co oferuje nowy kabriolet niemieckiej marki?

Jak przystało na model z oznaczeniem M-pakiet, w modelu BMW M4 Competition Convertible xDrive znajdziemy naprawdę duże osiągi. Pod maską samochodu znalazła się 3-litrowa jednostka S68B30T0. Rzędowy, turbodoładowany silnik generuje moc 510 KM i 650 Nm momentu obrotowego. Na pokładzie znalazła się ośmiostopniowa skrzynia automatyczna oraz napęd AWD xDrive. Taka konfiguracja pozwala osiągnać pierwszą setkę w około 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna zależy od wersji – podstawowa osiąga 249 km/h, wersja z pakietem M Driver 280 km/h.

Dach modelu BMW M4 Competition Convertible xDrive wykonano z miękkiej tkaniny. Cały proces składania lub zamykania się miękkiego dachu wynosi 18 km/h przy prędkości do 50 km/h. Samochód postawiono na 19-calowych felgach z przodu i 20-calowych z tyłu. Są to felgi kute. Za przednimi, aluminiowymi kołami znajdziemy 380 mm tarcze hamulcowe z sześciotłoczkowymi zaciskami, z tyłu zaś umieszczone zostały jednotłoczkowe zaciski z tarczami o średnicy 370 mm.

Tagi:
Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.