Bolid Ferrari do sprzedania. Cena? Nie taka duża
174
Views

A może ktoś chce kupić stary bolid Ferrari, którym jeździł francuski kierowca Jean Alesi? Pojazd został wystawiony na sprzedaż i jego cena nie jest tak duża… o ile masz fortunę!

A może dołożyć kawałek historii F1 do garażu?

Jean Alesi nie zrobił wielkiej kariery w Formule 1. W ciągu kilku lat ścigania się w Królowej Motosportu udało mu się wygrać tylko jeden wyścig. Przez lata reprezentował on barwy legendarnego zespołu Ferrari, a teraz jego bolid z 1991 roku został wystawiony na sprzedaż.

Przeczytaj także: Na bank masz cofnięty licznik. Co trzecie auto z Niemiec ma

Jeśli jesteś fanem Formuły 1 i przy okazji masz wielką fortunę, to pojawiła się opcja kupna pojazdu, który pokonał tysiące kilometrów na torach F1 w latach 90. Bolid Ferrari 643 został wystawiony na sprzedaż, a jego cena to mniej niż 3 miliony euro!

Bolid Ferrari 643 wystawiony na sprzedaż

Bolid Ferrari 643 w sezonie 1991 prowadzony był przez Jeana Alesiego. Pojazd ten wykorzystany był podczas Grand Prix Francji, w którym zajął ostatecznie czwarte miejsce. Podwozie o oznaczeniu “127”, które zastosowane jest w tym modelu, jeździło również podczas GP Australii oraz GP Wielkiej Brytanii.

“Pod maską” bolid Ferrari 643 z 1991 roku chowa 3.5-litrowy silnik V12 generujący aż 710 koni mechanicznych. Aukcja ma odbyć się w Paryżu 1 lutego. Cena startowa to 2,900,000 euro!

Link do aukcji znajdziecie w “źródle”.

Źródło i foto: RMSothebys/ Wikipedia

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.