BMW jest jedną z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych w naszym kraju. Warto natomiast zauważyć, że mówimy tutaj o samochodach klasy premium, a więc z nieco wyższej półki cenowej. W oczywisty sposób przekłada się to na liczbę autoryzowanych dealerów marki. Salony znajdują się głównie w większych miastach i aglomeracjach. W efekcie część potencjalnych nabywców nie może po prostu pójść do najbliższego salonu. Nie ma możliwości obejrzenia interesujących modeli czy skorzystania z jazdy próbnej. Od czego jednak mamy Internet? Jeśli mieszkasz w Koszalinie, gdzie nie ma dealera BMW, poszukaj wymarzonego samochodu w sieci.

Dostęp do pełnej oferty modelowej BMW online

Może dziwić, że w tak dużym mieście, jak Koszalin, nie działa żaden autoryzowany dealer BMW. Dla mieszkańców zainteresowanych zakupem samochodu bawarskiej marki jest to oczywiście pewien problem, ale na szczęście Internet łamie wszelkie granice. Odwiedzając stronę www dowolnego dealera BMW w Polsce, na przykład BMW Bawaria Motors, można w kilka chwil zapoznać się z ofertą marki. Wygodnie, bez wychodzenia z domu, we własnym tempie.

Nieprzypadkowo wspomnieliśmy tutaj właśnie o BMW Bawaria Motors. Jest to dealer BMW mieszący się stosunkowo blisko Koszalina, a dokładnie w Gdańsku. Oba miasta dzieli zaledwie 200 kilometrów. Będzie to bardzo istotne w sytuacji, gdy mieszkaniec Koszalina zdecyduje się np. odbyć jazdę próbną przed zakupem wstępnie upatrzonego modelu.

Oczywiście przeglądanie listy modeli w Internecie nigdy w 100% nie zastąpi wizyty w salonie. Może stanowić do niej świetny wstęp. W domowym zaciszu można np. skonfigurować wybrany model BMW, dobrać najróżniejsze opcje wyposażenia, a następnie podjąć zdalne negocjacje cenowe z doradcą salonu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które przecież nie wyklucza osobistego pojawienia się w salonie, aby już tylko „dogadać” szczegóły transakcji.

Zamiast dealera BMW w Koszalinie masz… doradcę online!

Wiele osób nadal uważa, że decydując się na zakup fabrycznie nowego samochodu, a już szczególnie tak wysokiej klasy, koniecznie trzeba omówić wszystkie szczegóły osobiście, przy biurku doradcy. Czasy się jednak zmieniają. Powinniśmy jeszcze intensywniej korzystać z Internetu do załatwiania różnych spraw w modelu zdalnym, co dobitnie uświadomiła nam – niestety – pandemia COVID-19.

Obecnie coraz więcej salonów dilerskich przenosi dużą część obsługi i sprzedaży właśnie do Internetu. Tym śladem idzie również wspomniany dealer BMW Bawaria Motors. Firma od dawna umożliwia swoim klientom zakup fabrycznie nowego, jak również używanego samochodu online. Wbrew pozorom jest to bardzo proste oraz bezpieczne.

BMW Bawaria Motors m.in. regularnie zamieszcza ogłoszenia sprzedaży modeli BMW dostępnych od ręki, czyli gotowych do obioru. Takie oferty są publikowane głównie w największym motoryzacyjnym serwisie ogłoszeniowym Otomoto. Konkretna cena, konkretny model, konkretna wersja silnikowa i wyposażeniowa: decyzja zakupowa powinna więc być prosta.

Autoryzowani dealerzy wychodzą dziś naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich klientów, bo muszą o nich ostro rywalizować. Dlatego nikogo nie dziwi już, że zakup fabrycznie nowego samochodu może w niemal 100% odbyć się za pośrednictwem Internetu. Jest to bardzo komfortowe dla osób niemających łatwego dostępu do salonu dealerskiego. Jak w przypadku braku dealera BMW w Koszalinie.

Doradca wybranego salonu załatwi wszystkie formalności za klienta. Włącznie z przygotowaniem dla niego ofert finansowania zakupu, znalezieniem najkorzystniejszego ubezpieczenia oraz zaoferowaniem pomocy w zarejestrowaniu pojazdu. Mało tego: coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z opcji dostarczenia zakupionego samochodu pod drzwi.

Wirtualna ścieżka wyszukiwania nowego samochodu ma również tę zaletę, że pozwala błyskawicznie porównać dziesiątki ofert, bez konieczności jeżdżenia od salonu do salonu. Otrzymując na maila wycenę z salonu A, wystarczy ją skonfrontować z ofertami salonów B, C, D i tak dalej, ostatecznie decydując się na najkorzystniejszą z nich.

Nie dziwi zatem, że dealer BMW Bawaria Motors w Gdańsku pozyskuje wielu klientów z odległych miejscowości. I to nie tylko tych, w których brakuje salonu bawarskiej marki.