Brak zniżek na PS Plus po zmianie usługi. Kara dla użytkowników?

Sony wkrótce uruchomi całkowicie odmienioną usługę PlayStation Plus. Nowe PS Plus zaoferuje zdecydowanie więcej niż poprzednik. Na niektórych rynkach odświeżona usługa już działa, jednak okazało się, że użytkownicy, którzy kupowali ją w promocyjnych cenach, zostali „ukarani”.

Nowe PS Plus wystartuje już pod koniec czerwca!

Nadchodząca usługa PlayStation Plus będzie oferowana w trzech planach abonamentowych. Pierwszy z nich będzie tym samym co pierwotne PS Plus, czyli w ramach abonamentu dostaniemy dostęp do trzech gier, zniżek oraz możliwość gry online z innymi. PlayStation Plus Extra to plan, który dodatkowo da graczom dostęp do setek gier na konsole PS4 i PS5. Najdroższym planem będzie Plus Premium, który da wszystko to, co poprzednie opcje oraz dostęp do klasycznych, nowych i wersji próbnych gier. Więcej o nowej usłudze przeczytacie poniżej.

ps plus
Brak zniżek na PS Plus po zmianie usługi. Kara dla użytkowników?

Przeczytaj także: Oto polskie ceny nowych planów subskrypcji PS Plus! Start 22 czerwca!

Reklama

Nowa usługa PS Plus do Polski trafi już 22 czerwca, jednak na wielu rynkach została już uruchomiona. Mowa tutaj głównie o rynkach azjatyckich. Okazuje się, że gracze, którzy próbowali dorwać w swoje ręce usługi po niższych cenach, zostali w swoisty sposób ukarani przez japońskiego giganta.

Sony nie uznaje zniżek. Do nowej subskrypcji trzeba będzie dopłacić

Jak podaje portal wccftech, użytkownicy, którzy wykorzystywali wszelkie sposoby, aby móc płacić za nową wersję PS Plus mniej, zostały pozbawione pewnych przywilejów. Okazuje się, że Ci gracze, nie mają możliwości przedłużenia usługi PS Now, która wraz z premierą nowego PlayStation Plus, zostanie ulepszona do abonamentu Plus Premium. To jednak nie wszystko, ponieważ użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup abonamentu PlayStation Plus na kilka miesięcy czy lat do przodu, będą musieli dopłacić nawet do podstawowej wersji.

Sony poinformowało, że użytkownicy, którzy obecnie korzystają z usługi PS Plus, automatycznie zostaną przeniesieni do podstawowego abonamentu, czyli Essential. Dopiero potem będą mogły zrobić upgrade do wersji Extra lub Premium. Jeśli jednak posiadamy cyfrową subskrypcję usługi, którą opłaciliśmy na kilka miesięcy do przodu, do przesiadki na Essential będziemy musieli dopłacić. Użytkownicy, którzy kupili PS Plus ze zniżką -50 proc., która wyniosła 120 zł, teraz będą musieli dopłacić kolejne 120 zł, aby móc korzystać z tego pakietu. Dopłaty trzeba dokonać od razu, więc jeśli kupiliście dostęp na kilka lat do przodu, to czeka was spory wydatek.

Źródło: wccftech

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama