Był synonimem luksusu. Teraz wraca podbijać serca Polaków
86
Views

Pamiętam, jak wzdychałem do HTC One – był synonimem luksusu. Przynajmniej dla mnie. Z kolei model Hero był moją pierwszą stycznością z Androidem. Dziś marka wraca by podbijać serca Polaków. Czy model HTC U23 Pro 5G, czyli “prawie flagowiec” sprawi, że wiele osób zdecyduje się na zakup? Przyznam, że parametry i cena sprawiają, że marka może faktycznie zrobić spore zamieszanie na rynku.

W pewnym momencie “coś poszło nie tak”. Marka przeszła w ręce Google, co według mnie, nie było dobrą decyzją. HTC przestało być marką premium i tworzyło głównie jakieś budżetowe modele smartfonów, których nikt tak naprawdę nie pamięta. Fakt, może gdzieś tam leżały na półkach w sklepach i ktoś się decydował na takie telefony – głównie ze względu na cenę, ale to nie było już to HTC, które pamiętałem i do której wzdychałem.

Był synonimem luksusu. Teraz wraca podbijać serca Polaków. Oto HTC U23 Pro 5G.
Był synonimem luksusu. Teraz wraca podbijać serca Polaków. Oto HTC U23 Pro 5G.

Wczoraj pojawiło się jednak światełko w tunelu, bowiem został zaprezentowany model HTC U23 Pro 5G. Oczywiście, nie oszukujmy się – Samsung, Xiaomi czy Motorola ze swoimi flagowcami “mogą spać spokojnie”, aczkolwiek wydaje mi się, że tajwańskie przedsiębiorstwo może z tym modelem podebrać sporo klientów. Może nie tych, którzy kupują topowe modele, ale tych zainteresowanych średnią i ewentualnie wyższą półką – owszem.

HTC One był synonimem luksusu. Czy HTC U23 Pro 5G odbuduje świetność marki?

Jeśli chodzi o design (o specyfikacji za chwilkę), wydaje mi się, że marka sprostała zadaniu. HTC U23 Pro 5G wygląda bardzo dobrze, a przecież wielu klientów “kupuje oczami”, dlatego też stwierdzam śmiało – elegancki, luksusowy wręcz. Ładne ramki boczne, przyjemne wersje kolorystyczne, przód wypełniony praktycznie w całości przez ekran. Sporo osób powinno skusić się na ten model.

Był synonimem luksusu. Teraz wraca podbijać serca Polaków. Oto HTC U23 Pro 5G.
Był synonimem luksusu. Teraz wraca podbijać serca Polaków. Oto HTC U23 Pro 5G.

Jeśli chodzi o specyfikację, mamy do czynienia raczej ze średniakiem, niż flagowcem, ale zagłębiając się bardziej można śmiało stwierdzić – wydajność powinna stać na wysokim poziomie. Dlaczego? Przede wszystkim mamy do dyspozycji procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 oraz 12 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o ilość miejsca na nasze dane, producent udostępnił nośnik o pojemności 256 GB. HTC U23 Pro 5G został również wyposażony w duży, 6,7-calowy ekran OLED. Całe szczęście, rozdzielczość wynosić będzie 2400 x 1080 pikseli. Co ciekawe, atutem będzie odświeżanie na poziomie 120 Hz.

Plus za cztery kamery. Główny aparat ma matrycę 108MP ze wsparciem OIS i jasność f/1.7. Pozostałe to 8-megapikselowy ultraszeroki, 5-megapikselowy aparat makro, a także 2-megapikselowy aparat wyposażony w czujnik głębi. Dodam jeszcze, że bateria oferuje 4600 mAh. Będziemy mogli ładować ją z wykorzystaniem 30W ładowarki. Ewentualnie jest opcja ładowania bezprzewodowego o mocy 15 W.

Był synonimem luksusu. Teraz wraca podbijać serca Polaków. Oto HTC U23 Pro 5G.
Był synonimem luksusu. Teraz wraca podbijać serca Polaków. Oto HTC U23 Pro 5G.

HTC U23 Pro 5G. Cena i dostępność w Polsce

Smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Coffee Black oraz Show White. Producent wycenił go na 2599 zł. Można go kupić między innymi w Media Expert. Jeśli wybierzecie natomiast zakup za pośrednictwem sklepu HTC (do 4 czerwca), otrzymacie słuchawki True Wireless Earbuds Plus.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii urządzenia mobilne.

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.