85
Views

Chiny kolejny raz pokazują, że kontrola życia obywateli tego kraju, jest dla nich priorytetem. Władze Państwa Środka niechętnie patrzą w stronę gier wideo i chcą zapobiec uzależnieniu nieletnich od komputerów i telefonów, dlatego też wprowadzają zmiany w prawie. Tym razem dotyczą one oglądania streamów i przeglądania mediów społecznościowych.

Chiny walczą z uzależnieniem wśród młodzieży

Administracja Cyberprzestrzeni Chin po raz kolejny wprowadziła nowe przepisy, związane z korzystaniem z komputera przez nieletnich. Chiny chcą walczyć z uzależnieniem najmłodszych obywateli swojego kraju od Internetu, dlatego też co chwila wprowadzają radykalne zmiany w prawie. Zaczęło się od tego, że nieletni mogą grać w gry przez trzy godziny tygodniowo.

chiny
Chiny znowu w natarciu. Kolejne zakazy dla nieletnich

Nieletni w Chinach mogą grać w swoje gry przez trzy godziny w piątki, soboty, niedziele i święta. Później pojawiły się zmiany w prawie, które głosiły, że nieletni mogą spędzać na platformie TikTok maksymalnie 40 minut dziennie. To jednak nie wszystko, ponieważ firma Tencent współpracująca z chińskim rządem miała wprowadzić narzędzie skanujące twarz użytkownika, który w danym momencie korzysta z komputera. Ma to być rodzaj weryfikacji potwierdzający, że z komputera nie korzysta nieletni.

Nieletni pod jeszcze większą kontrolą

Chiny bardzo poważnie traktują walkę z uzależnieniem od komputera i internetu wśród nieletnich, dlatego też zdecydowały się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Władze w Pekinie ogłosiły, że nowe przepisy ograniczają oglądalność streamów i możliwość korzystania z serwisów społecznościowych przez nieletnich. Dostawcy połączenia sieciowego mają uruchomić tryb młodzieżowy, który ograniczy czasowo możliwość korzystnia z internetu wśród nieletnich. Tryb ten ma również wprowadzić limit wydawanych kwot w grach.

Przeczytaj także: Korea Północna – państwo zamknięte na resztę świata

Sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin, Xi Jinpign nawołuje do stworzenia czystej cyberprzestrzeni dla internautów, a przede wszystkim dla młodych ludzi. Wprowadzone przepisy skupiają się na umiejętności korzystania z internetu przez nieletnich, zapobieganiu przed uzależnieniem się od internetu wśród nieletnich i kontrolowaniu go, ochronie danych osobowych nieletnich użytkowników oraz normach dotyczących treści.

Źródło: PCGamer

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.