Chiny znowu w natarciu. Kolejne zakazy dla nieletnich

Chiny kolejny raz pokazują, że kontrola życia obywateli tego kraju, jest dla nich priorytetem. Władze Państwa Środka niechętnie patrzą w stronę gier wideo i chcą zapobiec uzależnieniu nieletnich od komputerów i telefonów, dlatego też wprowadzają zmiany w prawie. Tym razem dotyczą one oglądania streamów i przeglądania mediów społecznościowych.

Chiny walczą z uzależnieniem wśród młodzieży

Administracja Cyberprzestrzeni Chin po raz kolejny wprowadziła nowe przepisy, związane z korzystaniem z komputera przez nieletnich. Chiny chcą walczyć z uzależnieniem najmłodszych obywateli swojego kraju od Internetu, dlatego też co chwila wprowadzają radykalne zmiany w prawie. Zaczęło się od tego, że nieletni mogą grać w gry przez trzy godziny tygodniowo.

chiny
Chiny znowu w natarciu. Kolejne zakazy dla nieletnich

Nieletni w Chinach mogą grać w swoje gry przez trzy godziny w piątki, soboty, niedziele i święta. Później pojawiły się zmiany w prawie, które głosiły, że nieletni mogą spędzać na platformie TikTok maksymalnie 40 minut dziennie. To jednak nie wszystko, ponieważ firma Tencent współpracująca z chińskim rządem miała wprowadzić narzędzie skanujące twarz użytkownika, który w danym momencie korzysta z komputera. Ma to być rodzaj weryfikacji potwierdzający, że z komputera nie korzysta nieletni.

Nieletni pod jeszcze większą kontrolą

Chiny bardzo poważnie traktują walkę z uzależnieniem od komputera i internetu wśród nieletnich, dlatego też zdecydowały się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Władze w Pekinie ogłosiły, że nowe przepisy ograniczają oglądalność streamów i możliwość korzystania z serwisów społecznościowych przez nieletnich. Dostawcy połączenia sieciowego mają uruchomić tryb młodzieżowy, który ograniczy czasowo możliwość korzystnia z internetu wśród nieletnich. Tryb ten ma również wprowadzić limit wydawanych kwot w grach.

Przeczytaj także: Korea Północna – państwo zamknięte na resztę świata

Sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin, Xi Jinpign nawołuje do stworzenia czystej cyberprzestrzeni dla internautów, a przede wszystkim dla młodych ludzi. Wprowadzone przepisy skupiają się na umiejętności korzystania z internetu przez nieletnich, zapobieganiu przed uzależnieniem się od internetu wśród nieletnich i kontrolowaniu go, ochronie danych osobowych nieletnich użytkowników oraz normach dotyczących treści.

Źródło: PCGamer

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

OnePlus Nord Watch oficjalnie na rynku! Miesiąc pracy na baterii!

OnePlus Nord Watch został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie wearable chińskiego...

Project Orion to sequel Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdził drugą część!

Project Orion, czyli tytuł roboczy drugiej części Cyberpunk 2077...

Paulo Sousa w Interze? Portugalczyk przejmie drużynę z San Siro?

Portugalski szkoleniowiec pozostaje bez pracy od czerwca tego roku,...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj