Site icon MenWorld.pl

COVID-19 – nowe obostrzenia dla przyjezdnych z zagranicy

Od jutra, 30 marca na przyjezdnych z zagranicy będą “czekać” nowe obostrzenia. Niestety, każdy, kto będzie chciał wjechać do Polski będzie musiał odbyć dziesięciodniową kwarantannę. Jak ją ominąć? Należy posiadać wykonany w naszym kraju test na obecność COVID-19. Oczywiście, z wynikiem negatywnym.

Nie oszukujmy się. Ewidentnie chodzi o zniechęcenie ludzi na przyjazd na święta. Przykładowo, przyjeżdżający z Europy, a konkretniej ze strefy Schengen jeśli będą chcieli uniknąć dziesięciodniowej kwarantanny będą zmuszeni przedstawić negatywny test wykonany nie później niż 48 godzin przed wjazdem do Polski. Jeśli ktoś przyjedzie spoza Schengen będzie musiał odbyć wspomnianą – obowiązkową kwarantannę. Co gorsze, nie zwalnia takiej osoby test wykonany w kraju, z którego przybywa.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii zdrowie.

Reklama

Nowe obostrzenia COVID-19 – jak uniknąć kwarantanny?

Aby nie być przymusowo zamkniętym w domu należy wykonać test na obecność wirusa. Wynik negatywny zwalnia nas z kwarantanny. Mowa o teście PCR lub antygenowym. Jedno jest pewne. Przyjezdni z zagranicy muszą liczyć się z wydłużeniem obsługi pasażerskiej na lotniskach. Wiceminister infrastruktury – Marcin Horała poinformował, że kontrole mogą trwać kilka godzin po wylądowaniu samolotu w naszym kraju. Jeśli chodzi natomiast o granice lądowe, od jutra będą analizowane przez patrole.

https://twitter.com/PremierRP/status/1376527136933167105

Niestety, nowe obostrzenia dotyczą naszych rodaków, którzy pracują za granicą. Wyjątkiem są kierowcy ciężarówek. Wprowadzone regulacje będą obowiązywać do dziewiątego kwietnia (co za przypadek z tą datą). Przypomnę tylko, że 20 marca zamknięto hotele, galerie handlowe, kina, teatry i muzea. Wróciła również nauka zdalna do szkół podstawowych i średnich. COVID-19 nie oszczędza. Jeśli chodzi o zarażenia, trzy dni temu odnotowano 35143 nowych przypadków co było rekordem jeśli chodzi o nasz kraj. Na szczęście dziś wynik ten wyniósł “zaledwie” niecałe 17 tysięcy. Z czego to wynika? Nie muszę chyba odpowiadać. Oczywiście, chodzi o liczbę wykonanych testów, która spadła o połowę.

Co sądzicie o obecnych obostrzeniach? Macie uwagi do tego jak rządzący radzą sobie z pandemią? Dajcie znać w komentarzach!

Informacje na temat wirusa znajdziecie na stronie rządu.

Exit mobile version