139
Views

Wszystkie ograniczenia związane z epidemią Covid w UK – w tym to dotyczące samoizolacji może zostać zniesione w tym miesiącu, powiedział premier Boris Johnson.

Czy to oznacza koniec pandemii Covid w UK?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu na obecność wirusa, musi poddać się samoizolacji przez co najmniej pięć dni. Obecne ograniczenia mają wygasnąć 24 marca. Jak twierdzi sam premier Boris Johnson, jeśli pozytywne trendy w danych utrzymają się, możemy spodziewać się, że obostrzenia zostaną zniesione jeszcze w lutym.

Prawo zmienione na wytyczne.

Boris Johnson zapowiedział, że po przerwie parlamentarnej, która trwa od 10 do 21 lutego ogłosi wdrożenie strategii “Życia z wirusem”.

“Moim zamiarem jest powrót pierwszego dnia po przerwie półrocznej, aby przedstawić naszą strategię życia z Covidem” – powiedział Johnson na początku pytań premiera.

“Pod warunkiem, że obecne zachęcające trendy w danych będą się utrzymywać, oczekuję, że będziemy w stanie zakończyć ostatnie ograniczenia krajowe – w tym prawny wymóg samoizolacji w przypadku pozytywnego wyniku testu – cały miesiąc wcześniej.” mówi Premier.

W praktyce prawo zostanie zastąpione wytycznymi. Rząd w dalszym ciągu będzie zachęcał i wymagał do pozostania w domu podczas uzyskania pozytywnego wyniku na obecność Covid 19.

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Polityka
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.