Crossfit – trening doskonały?

Jeżeli znudziła Cię już siłownia i te same schematy treningów, które nie przynoszą wymarzonych efektów warto spróbować coraz popularniejszego crossfitu!

Crossfit? Co to jest?

Aby przekonać się do tej niezwykle ciekawej formy aktywności, która bez wątpienia należy do ogólnorozwojowych sposobów na doskonałą kondycję, rzeźbienie sylwetki i pokonywanie własnych słabości.

Crossfit to trening, który łączy w sobie intensywne ćwiczenia siłowe, aerobik oraz gimnastykę. Nie można się nim znudzić, gdyż pozwala na szeroki zakres rozwoju. Celem jest wciągnięcie całego ciała do działania. Sprawia, że czujemy się zdrowsi, silniejsi i zyskujemy piękną sylwetkę. Dzięki aktywnemu treningowi każdy jest w stanie podnieść więcej, biegać szybciej, poprawić ogólną kondycję.

crossfit-fuengirola-slide03

Reklama

Jeżeli nadal nie czujesz się przekonany, oto inne walory tej rewelacyjnej dyscypliny:

Intensywność

Jeżeli należysz do osób, które chodzą na siłownię na kilka rundek na ławce i lekki trening, po którym czujesz się w zasadzie nijak, crossfit da Ci porządnego kopa. Godzina zajęć na treningu crossfitowym daje moc niczym po co najmniej pięciu na siłowni. Nadaje szybkie tempo, jest intensywny i bardzo skondensowany. Wystarczy 15 minut dziennie, aby zyskać rewelacyjne efekty. Trenując crossfit czujesz się jak po solidnym joggingu, serii burpees i przysiadów wykonanych kolejno bez przerwy. Zapewnia rewelacyjne spalanie i świetną kondycję.

Maksymalny wysiłek

Kluczem do crossfitu jest intensywność, pozwala on pokonywać kolejne wewnętrzne bariery, własne słabości. Jest doskonałym rozwiązaniem, które daje wyniki. Podczas treningu nie ma czasu na oszukiwanie, wydłużanie przerw i obijanie się – jest to aktywność na maksa! Wysiłek jest tutaj kluczem do szybszych efektów.

Idealny trening interwałowy

Jeżeli nie masz za wiele czasy na aktywność na co dzień, crossfit to idealne rozwiązanie. Jedną z głównych korzyści tej formy treningu jest to, że wystarczy kilkanaście minut dziennie aby przyniósł on rewelacyjne efekty. Ten krótki czas zapewnia maksymalny power, gdyż wykonujesz maksymalną ilość ćwiczeń, na najwyższych obrotach, spalasz więcej kalorii i nakręcasz organizm do spalania na długo po zakończonym treningu. Jest szybki i bardziej skuteczny niż inne.

Społeczność

Siłownia, to najczęściej zbiorowisko przypadkowych ludzi, gdzie każdy koncentruje się na wykonaniu własnej rutyny treningowej, niekoniecznie zwracając uwagę na innych. Społeczność crossfitowa , jest zupełnie odmienna, wyjątkowa, gdyż aktywności opierające się na treningach grupowych, pomagają zachęcić i pomóc przesunąć indywidualne granice. Każdy czuje się w tym towarzystwie dobrze zmotywowany i łatwiej przychodzi mu osiąganie postępów. Celem każdego uczęszczającego na crossfit jest zyskanie jak najlepszej formy, dlatego wspólna praca nad sobą oraz wspólne doświadczenia pomagają osiągnąć wymarzone cele całej grupie.

Coaching

Certyfikowani trenerzy sprawiają, że trening staje się łatwiejszy. Szkoleni są oni nie tylko po to, aby pokazać techniki i wyciągnąć ostatnie poty z każdego śmiałka, ale również po to, aby motywować i pomagać w pokonywaniu kolejnych barier. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym trudno uwierzyć w siebie iwe własne możliwości.

Wielowymiarowość

Treningi crossfit, nie jest łatwo zdefiniować, gdyż jest wyjątkowo wielowymiarowy. Crossfit to nie jest zwyczajny wypad na siłownię, ale cała gama ruchów i aktywności w jednym treningu. Program obejmuje rozliczną ilość ćwiczeń, które pozwalają trenować każdą część ciała do granic ich możliwości. Podnoszenie ciężarów, różne rodzaje gimnastyki, sprinty, wyskoki i wiele innych sprawiają, że całe ciało jest wyjątkowo rozwijane. Nie możesz także znudzić się treningiem z dnia na dzień. To aktywność, która zaskakuje i utrzymuje ciało w ciągłym ruchu.

Nie ukryjesz słabości

Ponieważ crossfit ma wiele aspektów, nie jesteś w stanie ukryć swoich słabości i możesz się rozwijać. Nikt nie jest doskonały we wszystkim, dlatego każdy czuje się w tym sporcie dobrze. Jeżeli przykładowo jesteś doskonały w podnoszeniu ciężarów, w sprincie lub treningach cardio być może masz pewne problemy, dlatego crossfit pozwoli Ci kształtować się także w tych sferach. Twoim celem jest stać się wytrzymałym, elastycznym, super szybkim i bardzo silnym. Nic nie jest zaniedbane i całe ciało rozwija się doskonale.

To aktywność dla każdego

Jeżeli myślisz, że to trening jedynie dla facetów jesteś w błędzie, dlatego możesz zachęcić również swoją kobietę do tej niezwykłej aktywności. Możesz być zaskoczony tym jak wiele kobiet cieszy taki porządny wycisk i wielowymiarowy rozwój.

Przed kolejnym wypadem na siłownię, zastanów się czy nie warto spróbować crossfitu, który pozwoli wypłynąć na naprawdę szerokie wody.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama