142
Views

Wszystko kiedyś się kończy, a czas dopada nawet najlepszych. Po wczorajszym meczu Portugalia – Belgia, w którym to Belgowie wygrali 1:0, eliminując Portugalczyków, możemy spodziewać się, że były to ostatnie Mistrzostwa Europy w wykonaniu Cristiano Ronaldo.

Portugalia odpada z Euro 2020

W niedzielę odbyły się dwa mecze 1/8 finałów Mistrzostw Europy 2020. Jednym ze spotkań był pojedynek prowadzonej przez Cristiano Ronaldo Portugalii z Belgią. Niestety dla Portugalczyków, nie będą oni już w stanie obronić zdobytego przed pięcioma laty mistrzostwa. Mecz rozgrywany w Sewilli zakończył się zwycięstwem Belgii. Spotkanie nie porywało, ale najważniejszy jest wynik.

Portugalia nie powtórzy więc sukcesu z Francji, kiedy to nie wygrywając mecz w regulaminowym czasie gry, sięgnęła po trofeum. Tam musiała radzić sobie bez Cristiano Ronaldo praktycznie od początku spotkania. Zawodnik doznał kontuzji i opuścił boisko w 25. minucie. Tegoroczne Euro wyglądało trochę inaczej, ponieważ pierwszy mecz fazy grupowej z Węgrami wygrali 3:0, w drugim spotkaniu ulegli Niemcom 2:4, a w ostatnim meczu zremisowali z Francją 2:2. Belgia okazała się jednak przeszkodą nie do przejścia.

Cristiano Ronaldo
Portugalia kończy swój udział na ME 2020 na 1/8 finałów.

Czy to ostatnie Mistrzostwa Europy dla Cristiano Ronaldo?

Portugalia odpadła z Mistrzostw Europy szybciej niż się tego spodziewała. Efekty tego odpadnięcia mocno może odczuć europejski futbol. Cristiano Ronaldo ma 36 lat i zbliża się do piłkarskiej emerytury. Jest duże prawdopodobieństwo, że ME 2020 były jego ostatnim europejskim turniejem międzynarodowym. Oczywiście za rok rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Katarze, na których CR7 na pewno wystąpi, ale co potem?

Przeczytaj także: Cristiano Ronaldo kończy związek z Juventusem! Jest oferta!

Kolejne Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w 2024 roku. Cristiano Ronaldo będzie miał wtedy 39 lat. Dla piłkarza jest to wiek, w którym traci większość swoich walorów – szybkość i dynamikę. Może być to problematyczne, zwłaszcza dla skrzydłowych. Warto jednak pamiętać, że mówimy tutaj o tytanie pracy. Nie zdziwi nas jednak fakt, gdy okaże się, że za trzy lata Cristiano Ronaldo w dalszym ciągu będzie grał na najwyższym poziomie.

Ronaldo podczas obecnych ME pobił kilka rekordów. Został pierwszy zawodnikiem, który wystąpił na pięciu Mistrzostwach Europy, stał się też najlepszym strzelcem tego turnieju. Po tegorocznych finałach ma na swoim koncie 14 bramek. Jest też jedynym zawodnikiem, który strzelał bramki na co najmniej czterech imprezach. Miejmy nadzieję, że CR7 będzie grał jak najdłużej, bo europejski futbol mocno straci na jego odejściu na emeryturę.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.