Dla kogo przeznaczone jest OC dla ekocyklistów?

Wraz z pojawieniem się nowych środków transportu konieczny staje się także inny zakres ochrony ubezpieczeniowej. Jedną z popularnych polis OC jest ta dla ekocyklistów. Kto powinien z niej skorzystać? Dowiesz się tego z artykułu!

OC dla ekocyklistów – jakie pojazdy obejmuje?

Ekocyklista to właściciel jedno lub wielośladowego środka transportu napędzanego za pomocą silnika elektrycznego lub napędzanego siłą mięśni poruszającej się nim osoby. Warunkiem jest konstrukcja, która ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h.

W praktyce takie pojazdy to przede wszystkim: hulajnogi i rowery – standardowe, jak i elektryczne. Polisa jest przeznaczona także dla korzystających z deskorolek czy segwayów. Ubezpieczenie dla ekocyklistów może także dotyczyć osób, które przemieszczają się z wykorzystaniem wrotek czy łyżworolek.

Reklama

Kto może skorzystać z OC dla ekocyklistów?

Widzisz, że katalog pojazdów, których dotyczy ubezpieczenie dla ekocyklistów, jest bardzo szeroki. Warto zaznaczyć, że nie trzeba być właścicielem pojazdu, żeby móc skorzystać z ubezpieczenia OC dla ekocyklistów. Miejskie systemy wynajmu hulajnóg elektrycznych czy rowerów sprawiają, że z tego typu urządzeń możesz korzystać okazjonalnie – wtedy również przyda Ci się ubezpieczenie. 

OC dla ekocyklistów to oferta idealna dla osób, które cenią sobie lekkie i ekologiczne środki transportu, a jednocześnie mają świadomość ryzyka, związanego z poruszaniem się tego typu pojazdami. Musisz pamiętać, że przed skorzystaniem z hulajnogi czy segwaya warto zaopatrzyć się nie tylko w kask czy ochraniacze, ale także w odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. 

Czy ekocyklista powinien mieć ubezpieczenie?

Pojazdy elektryczne oraz napędzane siłą mięśni nie mają obecnie klarownej sytuacji prawnej. Jednocześnie są one bardzo popularne. Warto jednak mieć świadomość, że korzystając z takich urządzeń, generujesz ryzyko dla innych uczestników ruchu. Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia jest więc bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

OC dla ekocyklistów działa podobnie jak w przypadku ubezpieczenia dla pojazdów mechanicznych. Jeżeli korzystając z takiego pojazdu doprowadzisz do szkody materialnej lub rzeczowej, to osoba poszkodowana uzyska odszkodowanie z Twojej polisy ubezpieczeniowej. Niezależnie od tego, czy będzie to np. uszkodzenie ciała przechodnia, czy zarysowanie lakieru w samochodzie.

Dlatego, aby być zabezpieczonym w przypadku kolizji i nie ponieść kosztów naprawy cudzego mienia czy pojazdu, warto zdecydować się na taką polisę. Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów  znajdziesz w LINK4 – sprawdź ofertę zakładu ubezpieczeń i zdecyduj się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

OC – tak ważne również dla ekocyklistów

Ubezpieczenie dla ekocyklistów to oferta dostosowana do zmieniających się sposobów podróżowania. Osoby korzystające z rowerów czy hulajnóg elektrycznych także stają się uczestnikami ruchu i w związku z tym stanowią zagrożenie dla innych. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem takiego pojazdu, czy też korzystasz wyłącznie ze sprzętów wypożyczonych, warto zadbać o odpowiednią ochronę. Poznaj szczegóły oferty LINK4, skorzystaj z kalkulatora i sprawdź aktualne składki.

Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów dostępne tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.

Sprawdź również nasze testy samochodów używanych.

3 - ilość komentarzy
  1. Analiza rynku to jedna z fundamentalnych rzeczy, którą trzeba zrobić. Tak ogólnie to fajny artykuł, sporo się dowiedziałem.

  2. Witam wszystkich

    Jestem James, bardzo się cieszę, że wykorzystałem tę okazję, by podzielić się tym, czego dzisiaj doświadczam z otwartymi oczami, jak osiągnąłem dziś rano zysk z inwestycji w wysokości (72 850,00 USD). Mój przyjaciel przedstawił mi, że firma inwestycyjna M-Net wykonuje Mega Plany Programów Inwestycyjnych z różnymi pakietami. Na początku zainwestowałem 6000 USD w firmę handlową M-Net i otrzymałem zwrot zysku w wysokości (72 850,00 USD) w ciągu 7 dni z pełną gwarancją, że Twoje pieniądze są bezpieczne. Obiecuję, że będę dalej dzielić się dobrą nowiną ze światem. Proszę nie trać pieniędzy na fałszywych handlowców, bądź mądry. Chcę inwestować i zarabiać masowo, skontaktuj się z M-Net Investment Company, aby uzyskać najlepszy handel pod adresem . Życzę ci wszystkiego najlepszego.
    Dzięki nim .v../

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama