Site icon MenWorld.pl

Donald Trump stworzy TMTG+. Serwis będzie konkurencją dla Netflixa

Mogłoby się wydawać, że Netflix ma już bardzo dużą konkurencję w postaci HBO Max, Disney+ i Prime Video. Okazuje się jednak, że na horyzoncie pojawia się kolejny gracz, który może namieszać na rynku amerykańskim. Donald Trump planuje stworzyć swoją własną, promującą wolność słowa, platformę streamingową.

Netflix będzie miał kolejną konkurencję

Netflix ma kłopoty, jeśli chodzi o przyciąganie i zatrzymanie użytkowników. Amerykański gigant w ostatnim czasie pierwszy raz od dekady stracił użytkowników. Powodem jest wątpliwa oferta, jeśli chodzi o ceny abonamentów, anulowanie lubianych produkcji i przede wszystkim konkurencja, która nie śpi.

Wydaje się, że HBO Max, Disney+ i Prime Video w następnych latach mogą sprawić, że Netflix nie będzie tak dominującą platformą. Władze serwisu planują wprowadzić tańsze plany subskrypcji, w których użytkownicy będą musieli oglądać reklamy. Wygląda na to, że gigant będzie musiał walczyć o klienta z kolejnym graczem, ponieważ na rynek wchodzi Donald Trump z jego TMTG+.

Donald Trump wchodzi na rynek serwisów streamingowych

Donald Trump po przegranych wyborach prezydenckich został zablokowany na większości najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. W związku z tym stworzył swój własny serwis Truth Social, który daje użytkownikom to, czego w sieci zaczyna brakować – wolności słowa. Serwis polityka i miliardera w ostatnim czasie stał się bardziej popularny niż Twitter.

donald trump
Fot. Evan Vucci / AP Photo

Przeczytaj także: Truth Social, platforma Trumpa, numerem 1 w App Store. Elon Musk komentuje!

Trump Media and Technology Group chce ponowić ten sukces, jednak teraz za cel bierze sobie serwisy streamingu wideo. TMTG+ to platforma, która stawia na wolność słowa, czyli to, co zdaje się najbardziej cenić Donald Trump. W firmie znalazły się oferty pracy, które nawiązują do pracy przy strumieniowym przesyłaniu wideo. Na platformie znajdą się filmy dokumentalne, podcasty, wiadomości, materiały rozrywkowe i wiele innych.

Data premiery, cena, czy planowana oferta nie jest jeszcze znana.

Źródło: Independent.co

Exit mobile version