86
Views

Niestety, jeśli złapała Cię policja i pechowo dostałeś mandat, firmy ubezpieczeniowe będą przeliczać składki tak, że będziesz płacił więcej za OC. To tak zwany bat na piratów drogowych.

Już od dawna wiadomo było, że oprócz znacznej modyfikacji taryfikatora mandatów, wzrosną również kwoty, jakie będziemy musieli zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie. Od jutra zmiana wchodzi w życie, aczkolwiek na dzień dzisiejszy nie wiadomo na ten temat… nic konkretnego. Czy kierowcy, którzy nie dostają mandatów mogą liczyć na zniżki? O ile wzrośnie OC i AC, jeśli ubezpieczyciel przeanalizuje, że nasza historia nie jest do końca czysta?

Dostałeś mandat? Od jutra będziesz płacił więcej za OC
Dostałeś mandat? Od jutra będziesz płacił więcej za OC

Ubezpieczyciel sprawdzi naszą historię – dostałeś mandat? Będziesz płacił więcej za OC

Już jutro, 17.06 firmy ubezpieczeniowe będą mogły korzystać z bazy danych mandatów oraz punktów karnych, jakie “zdobywa” kierowca. Nie ma jednak żadnej konkretnej informacji związanej z wyliczeniami wysokości składek dla tych, którzy mają mandaty oraz tych, którzy są “grzecznymi” uczestnikami ruchu drogowego. Szczerze wątpię w to, że ktoś, kto nie przekracza dozwolonej prędkości i ma “czyste konto” będzie płacił mniej. Za to ci, którym, niestety, zdarzyło się dostać mandat, na 100% będą mieli zwiększone stawki za OC. Wątpię by jakikolwiek ubezpieczyciel nie skorzystał z takiej okazji.

Krótko mówiąc, na dzień dzisiejszy nie ma żadnych konkretnych informacji na ten temat, ale można śmiało stwierdzić, że kolejne przeliczenia – o ile dostałeś mandat – spowodują, że będziesz płacił większą stawkę za OC swojego samochodu. Przy okazji, zachęcam do sprawdzenia kosztów za ubezpieczenie Twojego samochodu. Wystarczy przejść tutaj – jest to link, który odsyła do porównywarki Rankomat.pl.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.