Dostałeś tego SMS? Uważaj, to oszustwo!

Oszuści wymyślają nowe sposoby na wykradanie poufnych danych użytkowników. Informacje mówią, że najnowszym sposobem jest wykorzystanie panującej na świecie pandemii COVID-19. O co dokładnie chodzi?

Oszustwo na COVID-19

Najnowszy sposób to oszustwo dotyczące pandemii COVID-19. Wczoraj, tj. 23.09, wielu użytkowników uzyskało dość dziwnego SMS. Nadawcą był kontakt o nazwie „Kwarantanna”. Jaka jest treść wiadomości, można się domyślić. SMS nawołuje odbiorcę do odbycia 10-dniowej kwarantanny, a powodem tego jest wykrycie zakażenia COVID-19 w naszym najbliższym otoczeniu.

Covid-19 oszustwo

O ile samo odebranie SMS nie wiąże się z żadnym ryzykiem, to kliknięcie w znajdujący się w wiadomości link już tak. Wiadomość wysłana przez oszustów łudząco przypomina wiadomości wysyłane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Problem polega na tym, że w oryginalnej wiadomości nigdy nie umieszczane są linki przekierowujące do jakiejkolwiek strony.

Uwaga na fałszywe wiadomości

Jak widać, oszuści stają się coraz bardziej sprytniejsi i wykorzystują pandemię COVID-19 do wyłudzenia poufnych danych. W ostatnim czasie pojawiło się sporo zgłoszeń dotyczących działań takich osób. Nie tak dawno pisaliśmy o fałszywej stronie banku AliorBank, która miała na celu przechwycenie danych bankowych klientów tego banku.

Przeczytaj także: AliorBank. Fałszywa strona banku krąży po sieci! Uważajcie!

Wczoraj z kolei pojawiła się informacja, która dotyczyła konta na Netflix. Użytkownicy portalu zgłaszali, że wiadomość, która pojawiła się na ich skrzynce pocztowej, sugerowała, że ich konto zostało zawieszone. Oczywiście sposobem na jego odblokowanie było opłacenie abonamentu. Link znajdujący się w wiadomości prowadził do strony, na której można było dokonać przelewu. W rzeczywistości strona ta miała na celu przechwycić dane bankowe i osobowe użytkownika

Źródło: Wykop.pl

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Powołania do wojska 2023. Te grupy unikną wezwania. Zobacz

Kryzys na świecie, problemy z inflacją, coraz droższe życie,...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!