Dostaniemy Siri po polsku! Asystent przemówi naszym językiem
111
Views

Czy dostaniemy Siri po polsku? Lata oczekiwania na to, że asystent Apple w końcu przemówi w naszym ojczystym języku, mogą wkrótce dobiec końca! Wszystko za sprawą rzekomo zawartej współpracy pomiędzy gigantem z Kalifornii a OpenAI, twórcą ChatGPT!

AI rozwija się w dobrym kierunku i Apple to widzi

Wczoraj, tj. 13 maja, w trakcie konferencji Spring Update, OpenAI przedstawiło wiele nowości, które mają wnieść możliwości sztucznej inteligencji na zupełnie nowy poziom. Przedstawiono przede wszystkim konsumencki model językowy ChatGPT-4o. Deweloper skupił się przede wszystkim na funkcjach głosowych chatu.

Przeczytaj także: Portfel Google przestanie działać na tych smartfonach

Nie wiesz jak obsłużyć ChatGPT? Zapomnij o pracy! Szokujące wyniki badań; Potrzebny Ci klucz do Windows? Wykorzystaj ChatGPT; Dostaniemy Siri po polsku! Asystent przemówi naszym językiem
OpenAI zaprezentowało najnowszą wersję ChatGPT-4o, który oferuje funkcje, na które czekaliśmy! Fot. mat. wł.

Największym zainteresowaniem spotkała się nowa funkcja dotycząca tłumaczenie języków w czasie rzeczywistym. OpenAI przedstawiło możliwości ChatGPT-4o, który bez problemu poradził sobie z tłumaczeniem rozmowy z włoskiego na angielski oraz z angielskiego na włoski z poziomu smartfona. To z pewnością ogromny krok w przód, z którego mogą skorzystać Polacy.

Dostaniemy Siri po polsku? Apple nawiązuje współpracę z OpenAI

Z najnowszych możliwości ChatGPT-4o chce skorzystać Apple, które zapowiedziało, że najnowsza linia smartfonów debiutująca w tym roku, ma opierać się właśnie na sztucznej inteligencji. Wiele wskazuje na to, że gigant z Kalifornii poległ w kwestii tworzenia swojego AI, dlatego też chce skorzystać z usług OpenAI. Z takiego ruchu mają skorzystać zarówno posiadacze iPhone’ów, jak i MacBook’ów.

Siri nie będzie taka sama. iOS 17 wprowadzi zmiany!
ChatGPT zostanie wdrożony do systemu iOS 18, a w przyszłości także do MacOS.

To również może oznaczać wiele dobrego dla Polaków! Dlaczego? Istnieje wielka szansa, że dostaniemy Siri po polsku. Jeśli popularny asystent głosowy Apple zostanie oparty na rozwiązaniach OpenAI, dzięki najnowszym funkcjom, będzie w stanie odpowiadać i prowadzić rozmowę w każdym języku, a to oznacza, że przemówi też w polskim języku.

Źródło: opr. wł./Bloomberg

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.