Portfel Google przestanie działać na tych smartfonach
118
Views

Szykują się spore zmiany w użytkowaniu popularnej wśród użytkowników systemu Android aplikacji. Portfel Google, bo o nim właśnie mowa, wkrótce przestanie działać na określonych modelach smartfonów i smartwatchy. Czy posiadasz takie urządzenie? Sprawdź!

Portfel Google przestanie działać

Podstawową funkcją aplikacji Portfel Google jest przetrzymywanie i możliwość korzystania z wirtualnych kart bankowych, które wykorzystujemy do płacenia za zakupy czy usługi. 10 czerwca nastąpi jednak zmiana, której celem będzie zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników i ich danych.

Przeczytaj także: Planujesz zakup Apple Watch Ultra 3? Lepiej poczekaj rok

Portfel Google przestanie działać na tych smartfonach
Na jakich smartfonach i smartwatchach nie będzie można już korzystać z aplikacji portfela?

W dzisiejszych czasach, gdzie technologia wykonała tak ogromny krok w przód, bezpieczeństwo danych jest niezwykle ważne i producenci chcą w skuteczny sposób zabezpieczać swoich użytkowników. Za niecały miesiąc aplikacja portfela przestanie działać na konkretnych urządzenia. Dlaczego? Chodzi o zabezpieczenia systemowe.

Na tych smartfonach aplikacji już nie użyjesz

Z każdą aktualizacją systemu deweloper wprowadza poprawki zabezpieczeń, dzięki czemu nasze smartfony są odporniejsze na różnego rodzaju zagrożenia. Portfel Google to aplikacja, w której przetrzymujemy m.in. wirtualne karty bankowe, dlatego też w jej przypadku zabezpieczenia są ważne. Gigant z Mountain View poinformował, że od 10 czerwca urządzenia pracujące na systemach Android 8 lub niższym, nie będą mogły korzystać z tej aplikacji. Nowsza wersja oprogramowania będzie wymagana także od smartwatchy – mowa tutaj o urządzeniach na systemie Wear OS 2.x.

Portfel Google przestanie działać na tych smartfonach
Portfel Google przestanie działać na tych smartfonach

Od 10 czerwca 2024 r. Portfel Google będzie wymagać Androida w wersji 9 lub nowszej na telefonie oraz systemu Wear OS 2.x lub nowszego na zegarku. Aby funkcje Portfela, takie jak płatności zbliżeniowe, były bezpieczne, musimy mieć możliwość wysyłania aktualizacji zabezpieczeń na Twoje urządzenie. Aktualizacje zabezpieczeń nie są dostępne na urządzeniach z Androidem w wersji starszej niż 9.

Informacje ze strony Google
Ten malware na Androida kradnie dane bankowe! Uważaj!; Portfel Google przestanie działać na tych smartfonach
Portfel Google przestanie działać na tych smartfonach

Źródło: opr. wł./Google

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.