154
Views

Minecraft to jednak z najpopularniejszych gier na świecie. Pomimo tego, że mamy tutaj do czynienia z pikselową grafiką, to w grze ogranicza nas jedynie wyobraźnia. I to właśnie dlatego tytuł jest tak popularny. W Minecrafcie powstają wspaniałe budowle, a nawet całe miasta czy krainy fantasty. Użytkownik Minecraft_Unofficial stworzył jednak coś innego, coś oryginalnego.

Minecraft to gra, która pobudza wyobraźnię

Minecraft do graczy trafił w 2009 roku, jeszcze jako wersja testowa. Pełna wersja gry pojawiła się dwa lata później, bo 18 listopada 2011 roku. Gra ta pozwala wyzwolić w sobie kreatywność i budować rzeczy, które zapierają dech w piersiach. Nawet w środowisku graczy. Świat gry składa się z sześciokątnych bloków, z których można stworzyć dosłownie wszystko.

Gracze poświęcają lata na tworzenie niezapomnianych budowli. Jednym z najpopularniejszych projektów jest tworzenie świata Śródziemia znanego z Władcy Pierścieni i Hobbita. Świat wymyślony przez J.R.R Tolkiena, w grze Minecraft zaczął być tworzony w 2010 roku, a prace nad nim nadal trwają! Nic dziwnego, rozmiar mapy porównywany jest do powierzchni Dallas!

MS Paint odtworzony w Minecrafcie

O tym, że w grze Minecraft organiczna nas tylko wyobraźnia może świadczyć projekt użytkownika, który na reddicie ma nazwę Minecraft_Unofficial. Internauta odtworzył działający program MS Paint, który, jak mówi twórca “jest w stanie przekształcić twoje obrazy 2D w konstrukcje trójwymiarowe”. Na 1-minutowym filmiku można zobaczyć co w grze potrafi Paint.

Twórca przyznał, że do wykonania swojego dzieła użył trybu kreatywnego, bloków komend (command block) oraz poleceń przeskalowujących bloki.

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.