204
Views

Epic Games Store w końcu zyskuje wyczekiwaną funkcję jaką są oceny i opinie graczy. Działa to jednak zgoła inaczej od tych na Steam.

Epic Games Store w końcu zyskuje oceny i opinie graczy
Epic Games Store w końcu zyskuje oceny i opinie graczy

Wiele osób narzeka na brak wielu podstawowych funkcji na platformie. Teraz zyskujemy oceny i opinie graczy. Działają one w ten sposób, że po zakończonej rozgrywce losowe osoby otrzymają prośbę o ocenę gry w pięciostopniowej skali. W ten sposób firma chce uniknąć możliwości bombardowania gier negatywnymi czy też pozytywnymi opiniami przez graczy jak miało to miejsce u konkurencji. Poza ocenami pojawiają się też opinie, które polegają na tym, że losowi gracze po zakończeniu rozgrywki otrzymają prośbę o wypełnienie ankiety, która zawiera pytania jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru.

Przykłady pytań, które pojawią się w Epic Games Store

  • “Czy w ten tytuł gra się lepiej z drużyną?”
  • “Jaki jest poziom trudności walk w tej grze?”
  • “Które określenie najbardziej opisuje warstwę graficzną tej gry?”
Epic Games Store w końcu zyskuje oceny i opinie graczy
Epic Games Store w końcu zyskuje oceny i opinie graczy

Przedstawiciele platformy tłumaczą, że na podstawie uzyskanych odpowiedzi od graczy powstaną tagi, które będą znajdować się na kartach tytułów gier. Mają one za zadanie ułatwić graczom wybór gry i znalezienie odpowiedniej dla niego pozycji spośród całej masy dostępnych tytułów.

Źródło: Epic Games Store

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.