78
Views

Producenci supersamochodów również ulegli naciskowi rynku na samochody typu SUV. Najgłośniejszym tego typu projektem jest Lamborghini Urus. Największy konkurent marki, czyli Ferrari, również szykuje samochód z tym nadwoziem. Ferrari Purosangue pojawił się na kolejnych nagraniach. 

Końca testów Ferrari Purosangue nie widać

Włoska marka supersamochodów Ferrari Purosangue zapowiedziała już trzy lata temu. Od tamtej pory SUV tej sportowej marki cały czas jest testowany. Nikt nie ma odpowiedzi na pytanie, kiedy auto zostanie oficjalnie zapowiedziane. Niestety, nie zanosi się na to, że stanie się to w najbliższym czasie. 

Przeczytaj także: Ferrari 296 GTB oferuje silnik elektryczny i 819 koni mechanicznych!

SUV Ferrari w dalszym ciągu przechodzi testy. W ostatnim czasie na kanale Varryx na platformie YouTube pojawił się filmik, na którym można zobaczyć zakamuflowane Ferrari Purosangue. Co prawda na materiale nie widać żadnych detali, ale jest to potwierdzenie tego, że premiera auta może być coraz bliżej. 

Auto w dalszym ciągu jest zagadką

Testowany przez włoską markę projekt Ferrari Purosangue w dalszym ciągu korzysta ze zmodyfikowanego nadwozia Maserati Levante. Jest jednak kilka informacji na temat wyglądu auta. Finalną wersję Ferrari ma wyposażyć w długą i masywną maskę oraz pochyloną szybę przednią. Z tyłu znajdziemy nachyloną klapę bagażnika i cztery końcówki rur wydechowych. 

Ostateczna wersja Purosangue będzie oparta jednak na zupełnie innej platformie niż prototyp. Silnik będzie umieszczony za przednią osią. Producent wyposaży auto w dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów umieszczoną z tyłu. Wydaje się, że odpowiednim napędem będzie tutaj AWD, jednak nie ma informacji, co planują inżynierowie Ferrari. Jednostką napędową ma być silnik V12, który prawdopodobnie będzie hybrydą. 

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.